Новини » Події Читать эту новость на русском

НАБУ оголосило підозру ексміністру інфраструктури Омеляну

Колишній міністр інфраструктури України Володимир Омелян Автор: Дубонос Микита

НАБУ стверджує, що дії ексміністра коштували країні 30,4 млн гривень

Національне антикорупційне бюро України оголосило про підозру колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну у вчиненні незаконних дій, внаслідок чого було завдано збитків державному бюджету на 30,4 млн гривень. Про це повідомила пресслужба НАБУ.

Зокрема, йому інкримінують ч. 2 ст. 211 Кримінального кодексу України ("Видання службовою особою нормативно-правового акту, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах").

Слідство стверджує, що ексміністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення усіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Водночас, один із цих зборів — адміністративний — є дохідною частиною державного бюджету. Тож змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр.

Таким чином, це призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн.

Своєю чергою Омелян пояснив, що знизив на 20% портові збори для збільшення товаро/вантажопотоку і що завдяки цьому зниженню морська галузь продемонструвала у 2018-2019 роках ріст більше, ніж на 20%, і росте досі.

"Це, безумовно, прецедент, і тепер будь-який уряд, який полегшує тиск на бізнес, займається дерегуляцією, скорочує ЄСВ, зменшує інші податки - може бути звинуваченим у шкідництві.

Шкода, що НАБУ на очах перетворюється на ДБР-2. До речі, першим було провадження по Раянейр. Там я теж "завдав" збитків", - написав Омелян у Facebook.

Новини за темою: ДБР проводить обшуки в Омеляна

Нагадаємо, у квітні Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро України відкрити справу проти ексміністра інфраструктури Володимира Омеляна, його заступника, державного секретаря відомства, а також топпосадовців нинішнього складу Мінінфраструктури за доведення до банкрутства Бердянського порту.

 Loading...