На сході, півдні і в центрі безумовним лідером є "Опозиційна платформа – За життя", – Кацман про рейтинги

Політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман Скріншот відео

На заході голоси "слуг народу" забирають "Європейська Солідарність" і "Батьківщина"

Голоси, що відходять від "слуг народу", розтікаються на Західній Україні до партій на чолі з Петром Порошенком і Юлією Тимошенко. А на сході, у центрі, на півдні України безумовним лідером є "Опозиційна платформа – За життя".

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Володимир Кацман, коментуючи результати останніх соцопитувань щодо рівня підтримки політичних партій в Україні, процитував Володимира Леніна, який говорив про те, що ніхто не нашкодить більшовикам більше, аніж вони можуть завдати шкоди самі собі. З його слів, приблизно така ж теза стосується і чинної монобільшості в українському парламенті – партії "Слуга народу".

Експерт зауважив, що на заході країни голоси тих, хто голосував за "Слугу народу", сьогодні переходять до "Європейської Солідарності" та "Батьківщини".

"Звичайно, тут відбулися теж тектонічні зрушення. Пішов з арени "Голос". Пішов так не дуже культурненько, не надто якось гарненько. Намагається чіплятися, кусатися ще у Верховній Раді фракція "Голос", але зрозуміло, що політичний проєкт - політична партія "Голос" як така взагалі зникає з вищої ліги української політики. Ось тому голоси, що відходять від "слуг народу", розтікаються на Західній Україні по голосах Порошенка і Тимошенко. Що ж до сходу, центру, півдня України, тут безумовний лідер за набраними очками – "Опозиційна платформа – За життя", – сказав Володимир Кацман.

Новини за темою: Партії "Слуга народу" та "Опозиційна платформа - За життя" очолюють партійний рейтинг, - КМІС

Основними складовими успіху цієї політсили, каже експерт, є рішення святкувати 9 Травня, реальність опозиції та її позиція у низці питань (щодо продажу землі, банківського закону тощо), а також позиція партії у питанні миру на Донбасі і запропонований нею альтернативний план пошуку мирного врегулювання конфлікту.

Нагадаємо, як свідчать результати опитування, проведеного Інститутом аналізу та прогнозування за підтримки аналітичної групи "Соціопрогноз", якби вибори у Верховну Раду проходили в найближчі вихідні, то у парламент пройшли б чотири партії.

Партію "Слуга народу" Дмитра Разумкова готові підтримати 29,2% серед тих, хто буде голосувати та вже визначився з вибором. За партію "Опозиційна платформа – За життя" Юрія Бойка, Вадима Рабіновича і Віктора Медведчука готові проголосувати 19,4% виборців, за "Європейську солідарність" Петра Порошенка – 11,8% опитаних, за ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко – 9,2% виборців.