Захист Шокіна розкрив подробиці щодо тиску на нього з боку Байдена

Віктор Шокін. Фото: УНІАН

Представник колишнього генпрокурора зазначив, що у Байдена виникли неприязні відносини по відношенню до Шокіна

Адвокат Віктора Шокіна Олександр Телешецький заявив, що на його підзахисного здійснювали тиск зі сторони колишнього віцепрезидента США Джо Байдена. Про це він розповів на пресконференції на тему "Протистояння Віктора Шокіна з Байденом", яку транслював телеканал ZIK.

"28 січня 2020 року Шокін звернувся до Державного бюро розслідувань із ще однією заявою про вчинення кримінального правопорушення відносно ще Генерального прокурора України у 2015-16 роках, а саме кримінального правопорушення втручання у діяльність працівника правоохоронного органу, відповідальність за яке передбачене частиною 2 статті 343 Кримінального кодексу України. У цій заяві були викладені обставини здійснення тиску на нього як Генерального прокурора України зі сторони тодішнього віцепрезидента Сполучених Штатів Джозефа Байдена у зв'язку з розслідуванням Генеральною прокуратурою України, яка мала на той час такі процесуальні повноваження, низки тяжких злочинів, вчинених ексміністром екології Миколою Злочевським та службовими особами компанії Burisma, до складу ради директорів якої на той час входив Гантер Байден, син Джозефа Байдена", - наголосив адвокат.

За його словами, у цій заяві зазначено про те, що такий тиск мав місце у зв'язку із принциповою позицією Шокіна по відношення до розслідування цих кримінальних справ, щодо їх об’єктивного і ефективного розслідування, наслідком якого мало стати затримання та притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб.

"У зв’язку із цим, на думку Віктора Миколайовича, у Байдена виникли неприязні відносини по відношенню до нього, які стали підставою висловлення ним як у приватних розмовах першим особам нашої країни, так і у публічних виступах категоричних вимог щодо негайного звільнення Шокіна з посади Генпрокурора в обмін на безперешкодне і своєчасне надання Україні фінансових гарантій від США", - додав Телешецький.

Як стало відомо раніше, ДБР відкрило справу про тиск Байдена на Шокіна.

Раніше ексгенпрокурор Шокін заявив, що погодився залишити посаду генпрокурора України через тиск Байдена. За словами Шокіна, Байден вимагав звільнити його в обмін на безперешкодне надання Україні державної гарантії США на суму 1 млрд долларів.

Loading...