Новини » Політика Читать эту новость на русском

На сайт Конституційного суду здійснили хакерську атаку

Конституційний Суд України. Фото: dt.ua

На цей час фахівці займаються відновленням роботи сайту

Хакери здійснили атаку на сайт Конституційного суду України. Про це повідомила прессекретар КСУ Мар'яна Гайовська у коментарі "Українським Новинам".

"Нам зламали сайт. На даний момент фахівці займаються відновленням роботи", - заявила вона.

Крім того, у пресслужбі суду спростували заяву деяких ЗМІ про начебто скасування закону про українську мову.

"Конституційний суд України спростовує відверту брехню, розміщену на сайті 24 каналу. Там йдеться про те, що Конституційний суд 3 листопада скасував закон про українську мову. Журналісти видання так поспішали повідомити цю сенсаційну новину, що не звернули увагу на те, що сьогодні лише 2 листопада і в порядку денному Конституційного суду України немає розгляду цієї справи.

Більше того, поширюючи цю новину, видання посилається на офіційний вебсайт Конституційного суду, який з невідомих причин перестав працювати", - зазначили у суді.

Новини за темою: Якщо не зупинимо хаос КСУ, отримаємо протистояння на вулицях: Зеленський звернувся до фракції "Слуга народу"

Нагадаємо, минулого тижня, 28 жовтня, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

Того ж дня, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування "нікчемне" і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Loading...