live

На ринку землі залишаться тільки потужні корпорації з великими грішми, – Олена Бондаренко

Олена Бондаренко Фото - скріншот

"А зараз готуються зачищати поле"

В Україні цілий пласт фермерів виключають із конкурентної боротьби на ринку землі, і там залишаються тільки потужні корпорації з великими грошима або ж банки.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявила народна депутатка України попередніх скликань Олена Бондаренко.

Олена Бондаренко прокоментувала підписання закону про ринок землі президентом України, зауваживши, що в Україні готуються "зачистити поле" від внутрішнього виробника. З її слів, фермерам створюють такі умови, що вони зазнають колосальних збитків, тож таким чином виключають цілий пласт фермерів із конкурентної боротьби або із ринку подальшої купівлі землі.

"Тобто, той фермер, який зазнає збитків в цьому році, в наступному році, він не зможе купити наділ, який він собі окреслив, мріяв або хотів. І таким чином у нас, по суті, на ринку з продажу землі залишаються тільки крупні корпорації з великими грошима або ті ж самі горезвісні банки, під які і протискали цей антибанківський закон, який взяли і популістично назвали "антиколомойський". Це все ланки одного ланцюга. Це все цілеспрямована програма, яку, на жаль, проводить влада", – заявила Олена Бондаренко.

Новини за темою: Олександр Колтунович: Маніпуляції влади, або 100 га сільгоспземлі вартістю в 253 середніх і 577 мінімальних заробітних плат

Як відомо, народні депутати ухвалили закон про продаж землі – проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення № 2178-10 підтримали 259 парламентарів, голосування відбулося 31 березня о 00:42.

Раніше у Верховній Раді заблокували підписання законопроєкту про ринок землі, прийнятого парламентом у ніч на 31 березня, зареєструвавши постанови про скасування результатів голосування.

Згодом, на позачерговому засіданні, 13 квітня, народні депутати розблокували підписання законопроєкту про ринок землі. Парламент розглянув і відхилив 13 постанов про скасування закону про ринок землі.

А 28 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" № 552-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року.

Loading...