На реформування ГПУ США виділили $7 млн – Генпрокуратура не мала права їх використовувати, – Журавський

Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський Фото з відкритих джерел

Тож це вже питання ДБР і НАБУ до колишнього генпрокурора Рябошапки, зауважив Віталій Журавський

Для реформування Генеральної прокуратури України США виділили 7 мільйонів доларів, але Генпрокуратура не мала права використовувати ці кошти, оскільки це заборонено чинним українським законодавством.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський.

Гість студії, коментуючи сьогоднішню пресконференцію народного депутата Андрія Деркача, під час якої той оприлюднив нові аудіозаписи розмов людей, чиї голоси схожі на голоси попереднього президента України Петра Порошенка та колишнього віцепрезидента США Джо Байдена, зауважив, що "плівки" містять цікавий момент.

"Що мене зацікавило, наприклад, це те, що для реформування Генеральної прокуратури – США було виділено 7 мільйонів доларів. Хай платники податків, американці, перевіряють, чи ці кошти були раціонально використані, і саме американці мають право контролювати, куди витрачати кошти і на що витрачати кошти. Для мене як українця, як українського громадянина національне законодавство – на першому плані. Я беру закон про джерела фінансування органів державної влади. Я зацитую деякі речі, пункт третій із цього закону: "Органам державної влади забороняється створювати позабюджетні фонди, мати позабюджетні спеціальні рахунки та використовувати кошти, одержані за здійснення функцій держави...", – зазначив Віталій Журавський.

Новини за темою: Нові "плівки Деркача": Шарій заявив, що міняти безвіз на елементи своєї незалежності неприпустимо

Гість студії пояснив, що це означає.

"Генеральна прокуратура не мала права використовувати ці кошти для здійснення функцій держави. Це вже питання ДБР і питання НАБУ до генерального прокурора Рябошапки, який використав ці кошти", – наголосив Віталій Журавський.

Нагадаємо, 16 вересня нардеп Андрій Деркач представив чергову порцію аудіокомпромату.

Цей депутат раніше публікував записи розмов президента Петра Порошенка і куратора України в Білому домі Джо Байдена. "Плівки" показують рівень зовнішнього управління Україною з боку США.

Loading...