На прохання Медведчука Росія оголосила про одностороннє зняття санкцій з трьох українських підприємств

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" України Віктор Медведчук та президент Росії Володимир Путін Фото з відкритих джерел

Росія оголосила про одностороннє зняття санкцій з трьох українських підприємств і готується дозволити їм постачати свою продукцію в РФ. 

Про це повідомив президент країни Володимир Путін під час наради з урядом за участю прем'єр-міністра Михайла Мішустіна.

Російський прем'єр підкреслив, що на проханні українських промисловців наполягав голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук. Саме це політики і обговорювали під час зустрічі на початку жовтня.

"Минулого тижня, за вашим дорученням, я зустрічався з лідером політради української партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктором Медведчуком.  Ми обговорювали ряд тем, у тому числі прохання українських промисловців про можливість відкрити доступ на наш ринок деяким підприємствам, щодо них діють дзеркальні обмежувальні заходи. Йдеться про ті виробництва, які були орієнтовані на експорт товарів до Росії. Володимире Володимировичу, ми вважаємо за можливе дозволити постачання обладнання та продукції компанії "Брацлав", Барського машинобудівного заводу і Рубіжанського картонного комбінату... шановний Володимире Володимировичу, якщо ви підтримаєте можливість повернення в нашу країну продукції таких підприємств, уряд підготує необхідні для цього документи", - сказав Мішустін.

"Як відомо, не ми вводили ці обмеження. Всі дії з нашого боку мають тільки відповідний характер. Ми завжди готові до відновлення повноформатної взаємодії з Україною. Ми готові до відновлення повноформатної взаємодії з українськими партнерами. Давайте будемо вважати, що це перший крок і жест доброї волі з нашого боку", - зазначив Володимир Путін.

Йдеться про Барський машинобудівний завод у Вінницькій області - одне з провідних підприємств, яке випускає котли центрального опалення та інше технологічне обладнання для різних галузей промисловості. Другим підприємством, з якого знімуть санкції, стала компанія "Брацлав". Вона випускає доїльні апарати та інше обладнання сільськогосподарського та промислового призначення. Третьою компанією, яка знову зможе працювати на російському ринку, стане Рубіжанський картонно-тарний комбінат. Підприємство спеціалізується на виробництві гофрокартону, а також основі для гіпсокартону.

"Це важливий крок для того, щоб: А) підняти і збільшити наш високотехнологічний експорт, а це - продукція з високою доданою вартістю, друге - щоб не зупинилися ті підприємства, які зараз завантажені на 10-30%, а це теж дуже важливе питання. Ну і найважливіше - робочі місця - це внутрішній споживчий ринок, це купівля інших товарів і послуг, це стимулювання національної економіки і подолання тієї рецесії, яка у нас тягнеться з 2014-го року", - зазначив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Олександр Колтунович.

"Завдяки тому, що Віктор Медведчук сьогодні має можливість розмовляти і домовлятися з президентом РФ, з цього гіганта, картонно-тарного комбінату зняті всі санкції. Можуть тепер займатися експортом та імпортом. Віктор Медведчук заклав міцний фундамент для відновлення міста Рубіжне Луганщини, Донбасу і всієї України", - зазначив член політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Ростислав Дубовий.

Зняття санкцій з українських підприємств відбулося на прохання голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата України Віктора Медведчука. Так, на зустрічі, що відбулася на початку жовтня в Москві, політик обговорив з президентом Росії ряд важливих питань, що стосуються українсько-російських відносин. Одним з питань діалогу став саме блок економічних питань. Адже раніше до Віктора Медведчука і партії "Опозиційна платформа - За життя" звернулася Рада Асоціації "Ліга машинобудівників і роботодавців України "Укрмашбуд" з проханням вирішити питання з санкціями. До її складу входять понад 240 підприємств машинобудування України.

"Велика кількість підприємств, десятки тисяч були закриті в Україні в результаті цих санкцій. Це підприємства важкого машинобудування, це підприємства радіотехнічного та сільськогосподарського машинобудування. Ось вони звернулися в нашу партію, звернулися до мене з проханням надати по можливості сприяння в питаннях часткового скасування санкцій, окремих кодів продукції, тому що ряд підприємств був орієнтований на експорт в Російську Федерацію", - підкреслив Віктор Медведчук.

"Ми до цього готові, до того, щоб ця ситуація була перевернута, і все з голови встало б на ноги. Але ми не можемо робити якихось винятків з переліку тих країн, які ввели проти нас санкції. Ось в цьому найголовніша проблема. Проте готуватися до цього все одно потрібно, колись, сподіваюся, це відбудеться", - додав Володимир Путін.

Віктор Медведчук також обговорив цю проблему з російським прем'єр-міністром Михайлом Мішустіним. Український політик підкреслив - через заборону на експорт в РФ орієнтовані на російський ринок підприємства важкого машинобудування, електротехнічного та сільськогосподарського машинобудування, целюлозно-паперової та виноробної промисловості завантажені лише на 10-30%, а фахівці, що працюють там, і їх сім'ї фактично залишилися без роботи і засобів до існування: "все інше простоює, а це залишає без роботи більше 150 тис. робочих місць їх сімей".

"Шкода, що так відбувається, проте розуміючи, що в цьому сенсі потрібно рухатися, я обіцяю, що ми уважно вивчимо всі ваші пропозиції і спробуємо знайти відповідне рішення", - підсумував Михайло Мішустін.