На позачерговому засіданні ВРУ можуть ухвалити рішення про роботу в режимі онлайн, – Бардіна

Марина Бардіна

"Цей законопроєкт передбачає фізичну присутність лише частини парламентарів"

На позачерговому засіданні Верховної Ради України народні депутати можуть розглянути законопроєкт про засідання парламенту у режимі відеоконференцій.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявила народна депутатка України (фракція "Слуга народу") Марина Бардіна.

Марина Бардіна підтвердила, що у четвер, 26 березня, відбудеться позачергове засідання парламенту.

"І мені здається, що два ключові питання, які наразі можуть розглядатися, – перше з них – це ухвалення закону про відеоконференційні засідання парламенту, тобто, засідання у дистанційному режимі з можливістю прийняття рішень. Цей законопроєкт передбачає фізичну присутність лише частини парламентарів. Це голова парламенту, доповідач із законопроєктів, які будуть розглядатися, голови профільних комітетів, представники Лічильної комісії, які вестимуть підрахунок голосів. І народні депутати безпосередньо братимуть участь у відеоформаті. Кожен із них матиме можливість проголосувати по законопроєкту, який розглядається", – зазначила Марина Бардіна та додала, що це основа законопроєкту, запропонованого першим заступником голови Верховної Ради України Русланом Стефанчуком.

Новини за темою: В Україні зафіксовано 97 випадків інфікування коронавірусом, – МОЗ

Марина Бардіна додала, що цим проєктом закону передбачена можливість ухвалювати рішення на засіданнях парламентських комітетів.  

За її словами, якщо таке рішення буде ухвалене у четвер, Рада зможе працювати дистанційно протягом карантину, а коли його буде скасовано, парламент повернеться до роботи у звичайному режимі.

Марина Бардіна додала, що питання щодо запровадження надзвичайного стану в Україні через ситуацію з коронавірусом може бути розглянуте, проте наразі немає відповідного указу президента.

Нагадаємо, напередодні в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK народний депутат України від фракції "Слуга народу" Юрій Камельчук повідомив, що Верховна Рада може зібратися на позачергове засідання вже у четвер, 26 березня.

Раніше політичний експерт Володимир Кацман заявляв, що Верховна Рада України планувала провести позачергове засідання щодо поширення в Україні вірусу COVID-19 ще 19 березня, однак через виявлення коронавірусу у нардепа Шахова і його помічника, скасувала.

Як відомо, з 12 березня в Україні почали діяти введені Кабінетом міністрів України обмеження через коронавірус. Вони передбачають закриття закладів, заборону масових зібрань понад 200 осіб, закриття авіасполучення з деякими країнами.

Loading...