live

На початку березня в Європарламенті відбудеться український тиждень

Окрім обговорення політичних питань, заплановано проведення низки культурних заходів

Європарламент

Із 3 по 5 березня 2020 року в Європейському парламенті відбудеться низка заходів за участю представників української сторони. Про це повідомив представник України при Європейському Союзі, посол Микола Точицький під час спілкування із журналістами в Брюсселі, передає Інтерфакс-Україна

За словами Точицького, перший день буде присвячений порядку денному реформ в Україні: "Ми говоритимемо з колегами від більшості, опозиції, колишніми членами уряду про хід реформ. Це свого роду звіряння годинників для того, щоб у наших колег не виникало запитань, чи всі у нас залучені до процесу реформ. Ми продемонструємо, що все відбувається в повній комунікації з представниками уряду, парламенту".

У цей же ж день відбудеться офіційна церемонія відкриття українського тижня, у межах якої виступить президент Європейського парламенту Давид Сассолі, а після її закінчення відомий український піаніст Дмитро Суховієнко дасть концерт.

Як зазначається, другий день буде присвячений новій політиці Європейської комісії під назвою "Зелена угода", також обговорюватиметься питання можливої участі України.

"За участю представників уряду ми спробуємо продемонструвати нашим європейським колегам, що ми можемо бути корисними для реалізації ЄС стратегії в частині Зеленої угоди, що ми можемо пропонувати свої можливості в частині зеленої економіки", - уточнив дипломат. Окрім цього, буде відкрито виставку "50 винаходів, подарованих світу Україною".

Щодо третього дня, то у його межах будуть обговорювати кримськотатарське питання, а також відбудеться демонстрація фільму Нарімана Алієва "Додому".

"Це - вкрай важлива тема. Стан із правами людини в Криму не витримує жодної критики, тому що ми в принципі не знаємо, що там відбувається. Люди просто зникають, їх заарештовують без суду і слідства", - наголосив Точицький і додав, що "було зроблено все можливе, щоб найближчим часом відбувся візит до Києва представника ЄС з прав людини".

Нагадаємо, нещодавно прокуратура Автономної республіки Крим повідомила про підозру працівникам незаконно створеної "прокуратури Республіки Крим" через переслідування проукраїнських активістів, які брали участь у мітингу біля Верховної Ради 26 лютого 2014 року.

 

Loading...