МЗС закликало світ посилити тиск на РФ через Будапештський меморандум

Україна закликала світ посилити тиск на РФ Reuters

У відомстві стурбовані тим, що Росія активно мілітаризує територію тимчасово окупованого Криму

Міністерство закордонних справ закликало світову спільноту посилити тиск на Росію, щоб змусити її повернутися до виконання положень Будапештського меморандуму. Про це йдеться в заяві на сайті відомства. 

Зокрема, в МЗС наголосили, що уклавши цей документ з Україною, Велика Британія, США та РФ задекларували свої зобов’язання поважати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. Аналогічні гарантії Франція і КНР надали в окремих листах. Однак, відповідні зобов’язання щодо України не були виконані.

"Одна з держав-гарантів - Російська Федерація - зухвало порушила свої зобов’язання за Меморандумом та базові принципи міжнародного права, окупувавши частину суверенної території України та розв’язавши збройний конфлікт на Донбасі. Сьогодні Росія активно мілітаризує територію тимчасово окупованого Криму, перетворивши його на потужну військову базу", - зазначили у відомстві. 

Новини за темою: МЗС закликало світ посилити тиск на Росію через викрадення українців

Також у заяві попередили, що потенційне розміщення Росією озброєння в Криму ставить під загрозу режим Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та підриває глобальну систему безпеки в цілому. 

У зв'язку з цим МЗС України закликало світову спільноту посилити тиск на РФ, щоб примусити країну повернутися в міжнародно-правовий режим. 

"Росія має повною мірою дотримуватися зобов’язань за цим документом", - підкреслили у заяві. 

Нагадаємо, минулого місяця посол Німеччини в Україні Анка Фельдхузен заявила, що Будапештський меморандум є політичною декларацією, а не міжнародним договором, тому Україні неможливо отримати за ним гарантії. 

Loading...