МЗС України поклало на Росію відповідальність за трагедію 2 травня в Одесі

Пожежа в Будинку профспілок Фото з відкритих джерел

МЗС назвало Росію єдиною зацікавленою стороною у трагедії

Міністерство закордонних справ України заявило, що трагедія 2 травня в Одесі є черговою спробою російської провокації для дестабілізації ситуації в країні. Про це йдеться у коментарі МЗС на сайті українського відомства. 

"Події 2 травня 2014 року в Одесі стали черговим елементом у ланцюгу провокацій РФ в рамках реалізації провального проєкту "Новоросія", спрямованого на дестабілізацію українського Сходу і Півдня та дезінтеграції України. Екстремістські сили діяли за сценарієм, який вже був реалізований на Донбасі – проголошення фейкової "народної республіки", - зазначили у пресцентрі МЗС. 

Зокрема, у відомстві наполягли на тому, що пожежа у Будинку профспілок сталася саме через  "внутрішнє загоряння". 

"Російська сторона у своїх заявах про події в Одесі жодного разу не згадує про криваві події у центрі міста, які передували пожежі у Будинку профспілок. Так само не згадуються встановлені факти внутрішніх займань у Будинку профспілок, а також рятування заблокованих в охопленому пожежею Будинку профспілок учасниками демонстрації за єдність України", - наголосили у МЗС. 

Крім цього, у відомстві наголосили, що Москва також переховувала одного з фігурантів розслідування, екс начальника ГУ МВС Одеської області Д. Фучеджи та надала йому громадянство РФ. У зв'язку з цим єдиною зацікавленою стороною у трагічних подіях в Одесі МЗС вважає РФ. 

"Українські правоохоронні органи роблять все можливе для пошуку і притягнення до відповідальності винних у злочинах осіб", - зазначили у Міністерстві. 

Водночас заяву відомства прокоментував народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін

"МЗС України: людей в Одеському Будинку профспілок вбив Путін. Ну от і все. Маски, як то кажуть, зірвані. Отже, Росія - організатор масових вбивства 2 травня 2014 року в Одесі. Російські спецслужби організували вбивства українців в Одесі з єдиною метою - перешкодити евпропейскогокультури інтеграції України. Співчуття, які висловив Україні Президент Росії Путін, це прояв цинізму і лицемірства російської влади. Весь цивілізований світ має засудити Росію за масові вбивства в Одеському Будинку профспілок. Українські правоохоронні органи найближчим часом обов'язково залучать проросійських активістів і їх кремлівських кураторів до кримінальної відповідальності", - наголосив політик.

За його словами, таким чином замість об'єктивного розслідування "слідство" виконує чергове політичне замовлення влади. 

"А ви, наївні, хотіли справедливості та об'єктивного розслідування? Шість років розслідування вам мало? Щось ще не зрозуміло? Зеленському не потрібно ніякого розслідування: він уже призначив винних, а, значить, "слідство" виконає чергове політичне замовлення влади. Ну, гаразд, зробив би таку заяву генпрокурор часів Порошенко, ну, слідчий, на худий кінець ... Але МЗС України - це вже занадто! На цьому все, друзі. "Слуги народу" остаточно втратили залишки легітимності і не мають більше морального права називатися владою", - зазначив політик. 

Нагадаємо, напередодні народний депутат від фракції "Опозиційна платформа - За життя" Ренат Кузьмін заявив, що 2 травня - це день масового вбивства в Одесі, а українська влада мовчить, і є тільки офіційна інформація, що слідство триває.

 

Loading...