МЗС України висловило протест Росії через проведення археологічних розкопок в окупованому Криму

МЗС

З відкритих джерел

Україна вимагає від РФ належного ставлення ддо української спадщини на території півострова

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест Російській Федерації у зв’язку з проведенням археологічних розкопок на території анексованого Криму. Про це повідомила пресслужба українського дипвідомства.

Зазначається, що розкопки на півострові проводяться в рамках так званого проєкту "Кримська війна" на території Альмінської долини та в місті Севастополь із грубим порушенням норм міжнародного права та українського законодавства.

У МЗС заявили про необхідність припинення Росією всіх незаконних археологічних розкопок та земляних робіт на окупованому півострові,  а також забезпечення належного ставлення до усієї української історико-культурної спадщини на тимчасово окупованій території.

Заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова у коментарі "Укрінформу" заявила, що дипвідомству також відомо про перепоховання в Криму решток тіл французьких військових, які загинули під час Кримської війни. Тоді заходи відбулися за ініціативи "Фонду розвитку російсько-французьких історичних ініціатив". "Слід зазначити, що останки французьких солдатів було відкрито Україною ще до окупації Криму – у 2013 році в ході будівництва. На жаль, окупація не дала можливості здійснити їх перепоховання, і весь цей час вони перебували на зберіганні. У даному випадку Росія під ширмою приватних історичних проєктів намагається продемонструвати "плідні міжнародні контакти" Криму, який на сьогодні перебуває у міжнародній ізоляції", – висловилася Джапарова.

Новини за темою: РФ виселяє українців з Криму: На півострів переїхали 140 тисяч росіян

Раніше повідомлялося, що Міністерство закордонних справ України розпочинає новий етап взаємодії з міжнародними партнерами щодо Кримської платформи. Нові дії буде спрямовано на подальші кроки щодо деокупації півострова.Loading...