МЗС України висловило протест Болгарії через декларацію про Болградський район

МЗС України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У відомстві вважають, що питання устрою України належать лише до компетенції української влади

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з прийняттям урядом Болгарії декларації проти поділу Болградського району Одеської області, повідомляє пресслужба відомства.

Згідно з повідомленням, у МЗС зазначили, що питання адміністративно-територіального устрою України відносяться виключно до компетенції української державної влади.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з прийняттям 20 травня 2020 Народними зборами Республіки Болгарія декларації про адміністративно-територіальну реформу в Україні та захист прав і цілісності болгарської спільноти. Для нас абсолютно неприйнятні спроби втручання іноземної держави у внутрішні справи України", - йдеться у зверненні міністерства.

Також у МЗС зазначили, що захист прав і свобод представників усіх нацменшин, в тому числі і болгарської, є одним з пріоритетів діяльності української влади і здійснюється згідно з Рамковою конвенцією Ради Європи про захист національних меншин (1995 рік).

"Питання щодо Болградського району буде вирішено у відповідності з українським законодавством з урахуванням позиції місцевих жителів, у тому числі чисельної болгарської громади", - додали в МЗС.

Новини за темою: МЗС веде переговори щодо того, аби Україна увійшла до списку країн, громадянам яких дозволено подорожувати, - Кулеба

Нагадаємо, уряд Болгарії ухвалив декларацію про адміністративно-територіальну реформу в Україні та захист прав і цілісності болгарської громади. Відповідно, уряд виступив проти поділу Болградського району Одеської області.

Loading...