МЗС України вимагає від Росії роз’яснень через заяву про саміт "нормандської четвірки"

У МЗС Росії назвали неправдивими слова Зеленського про готовність лідерів "нормандського формату" до зустрічі

Міністерство закордонних справ

фото - з відкритих джерел

Міністерство закордонних справ України вимагає у Росії пояснень заяви заступника голови російського МЗС Андрія Руденка щодо слів президента України Володимира Зеленського. Про це повідомила пресслужба МЗС України.

Зазначається, що Руденко в коментарі РІА "Новости" назвав заяву Зеленського про готовність усіх сторін "нормандської четвірки" до саміту лідерів країн неправдивою. "Я скажу, що це неправда. І на переговорах радників і політрадників в Берліні минулої п'ятниці Дмитро Миколайович Козак чітко сказав, що підстав для проведення нового саміту поки немає", – сказав заступник очільника російського дипвідомства.

Новини за темою: У Берліні домовилися про підготовку нормандського саміту і продовження "режиму тиші" на Донбасі

В українському МЗС звернули увагу на те, що президент України говорив не про конкретну дату проведення наступного саміту лідерів "нормандської четвірки", а про готовність його учасників зустрітися. Крім того, в дипвідомстві заявили про зацікавленість України в зустрічі, а Росія може подавати сигнал про зворотнє. "Якщо заява Андрія Руденка є чітким сигналом, що Кремль принципово не зацікавлений у проведенні саміту лідерів N4, – це ставить під сумнів налаштованість Російської Федерації врегулювати конфлікт", – йдеться в повідомленні.

Водночас твердження Руденка в українському Міністерстві назвали "недостатньо дипломатичним і дещо емоційним". "Коментар заступника міністра закордонних справ РФ потребує додаткових роз’яснень позиції російської сторони як учасникам "нормандського формату", так і міжнародному співтовариству", – резюмували в відомстві.

Новини за темою: У Росії заявили про відсутність підстав для зустрічі лідерів "нормандської четвірки"

Нагадаємо, вчора, 15 вересня, президент України Володимир Зеленський заявив, що підготовка до саміту лідерів країн "нормандської четвірки" розпочнеться після зустрічі їхніх радників. Тоді він повідомив про підтвердження готовності до саміту усіх лідерів країн.

Loading...