МЗС України відреагувало на доповідь генсека ООН щодо анексії Криму

Україна вимагає посилити санкції проти Росії

МЗС України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Міністерство закордонних справ України закликає міжнародне співтовариство посилити санкції проти Росії після оприлюднення третьої доповіді генсекретаря ООН щодо ситуації в анексованому Криму. Про це повідомила пресслужба дипвідомства.

Зазначається, що ключовим елементом доповіді, яка охоплює період з 1 липня 2019 року до 30 червня 2020 року, є заклик до Росії припинити порушення прав людини та дотримуватися зобов’язань відповідно до міжнародного гуманітарного права та прав людини.  "Насамперед, мова йде про припинення тортур, незаконних арештів, свавільних затримань, насильницьких зникнень, забезпечення свободи висловлювання, мирних зібрань, скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу тощо", – написали в МЗС.

Крім того, в дипвідомстві звернули увагу на продовження грубих порушень міжнародного права з боку РФ, яка використовує воєнні суди на своїй території для незаконного засудження громадян України. "Фіксуються випадки переміщення незаконно затриманих громадян України з тимчасово окупованого півострова на територію Росії без належного інформування рідних про їхнє місцеперебування та порушення права на консульський доступ як наслідок примусової зміни громадянства", – йдеться в повідомленні.

При цьому доповідь документує знищення приватних будівель кримських татар як приклад примусового виселення. Також звертається увага на зростання кількості внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованого Криму. 

Водночас наголошується, що РФ укотре проігнорувала мандат Генасамблеї ООН та не надала доступ до анексованого Криму для Моніторингової Місії ООН.

Новини за темою: Кулеба запросив Велику Британію приєднатися до платформи з деокупації Криму

Нагадаємо, не так давно Рада Європейського Союзу продовжила санкції проти російських організацій та фізичних осіб за порушення територіальної цілісності України. Обмеження діятимуть щонайменше до 15 березня 2021 року.

Loading...