МЗС України: Перебування хасидів на кордоні можна вважати порушенням транзитних правил Білорусі

З відкритих джерел

Кількість паломників на кордоні продовжує зростати

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що перебування хасидів на кордоні свідчить про порушення встановлених в Білорусі карантинних правил режиму транзиту. Про це йдеться в офіційному коментарі МЗС

"15 вересня 2020 року МЗС України звернулось до МЗС Республіки Білорусь офіційною нотою з клопотанням не здійснювати оформлення іноземців-паломників на виїзд в Україну, оскільки особи, які не підпадають під категорію виключень із заборони в’їзду, не можуть бути пропущені на територію України. Українська сторона неодноразово доводила до відома білоруської сторони інформацію щодо встановлених Урядом України обмежень в'їзду іноземців на територію України", - зазначили в МЗС.

Новини за темою: Кількість хасидів на кордоні між Білоруссю та Україною сягнула понад тисячу осіб і продовжує зростати

Окрім цього, у відомстві наголосили, що згідно з чинними в Республіці Білорусь карантинними обмеженнями, іноземці, які прибувають до країни, повинні проходити 14-денну самоізоляцію. Транзитний проїзд територією Білорусі допускається протягом 48 годин з метою слідування до держави постійного/тимчасового проживання.

Водночас переважна більшість паломників-хасидів перебуває на ділянці кордону понад 48 годин та не є особами, які постійно/тимчасово проживають в Україні, що є порушенням встановлених в Республіці Білорусь карантинних правил режиму транзиту.

Новини за темою: Лукашенко хоче домовитися про зелений коридор для хасидів, які застрягли на кордоні

"Ураховуючи наведене вище, українська сторона звертається до білоруської сторони з наполегливим клопотанням забезпечити безумовне дотримання іноземцями-паломниками карантинних обмежень та чинного законодавства України та Республіки Білорусь", - підсумували в МЗС.

Новини за темою: Відео дня: На українсько-білоруському кордоні танцюють і співають хасиди, які застрягли між КПП

Нагадаємо, через заборону в'їзду в Україну на кордоні із Білоруссю застрягли понад 1,5 тисячі хасидів-паломників. Пізніше стало відомо, що голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко зустрівся з групами іноземців, які намагаються потрапити в Україну з Білорусі всупереч обмеженням в'їзду.

Згодом міністр внутрішніх справ Ізраїлю Ар'є Дері надіслав звернення на адресу президента України Володимира Зеленського з проханням пропустити в Україну хасидів, які залишаються на кордоні з Білоруссю.

Натомість заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що паломників-хасидів, які перебувають на українсько-білоруському кордоні, виманили в Білорусь обманом.

Loading...