МЗС обурила заява посла Угорщини: Порушує домовленості міністрів

Заступник міністра закордонних справ Василь Боднар Фото з відкритих джерел

Заступник міністра потрактував це як відхід від конструктивного треку

Заступник глави МЗС Василь Боднар обурений останньою заявою посла Угорщини, заявивши, що вона порушує досягнуті домовленості глав МЗС. Про це Боднар написав у своєму Facebook, коментуючи інтерв’ю угорського посла для агентства "Інтерфакс-Україна".

"Стара пісня про нове" - так можна назвати слова посла Угорщини про наші закони. Українське законодавство ніхто не змінюватиме на вимогу іноземної країни! Трактуємо такі закиди як відхід від конструктивного треку, над яким працюють міністри Дмитро Кулеба та Петер Сійярто", - написав Боднар.

В інтерв'ю посол Іштван Ійдярто заявив, що Угорщина буде зберігати вето на засіданнях комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через "дуже негативні для угорців" три реформи, які нині є в Україні. Це, за його словами, реформа освіти, використання мови та адміністративна реформа.

"Якимось чином ці три, в певному сенсі широкі погляди, дуже прогресивні, дуже європейські реформи завдають постійного погіршення прав меншин. Це головна проблема", - сказав Ійдярто.

Він додав, що "Україна має повернутися до політики, яку вона вела до ухвалення закону "Про освіту", закону "Про вищу освіту" та закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Новини за темою: Угорщина наклала вето на заяву послів НАТО по Україні

Раніше повідомлялося, що Угорщина продовжить блокувати зближення України з НАТО, поки не будуть вирішені проблеми закарпатських угорців.

Loading...