Микола Скорик: Кожен повинен мати право обирати, якою мовою розмовляти і вчитися

Микола Скорик Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Кожен повинен мати право вибирати, якою мовою розмовляти і вчитися. Про це сьогодні в Одесі під час круглого столу, присвяченого питанню мовної політики, заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" і кандидат на пост мера Микола Скорик, повідомляє пресслужба партії.

Його команда розробила і готова реалізовувати спеціалізовані міські програми з популяризації та підтримки української, російської мови та мов нацменшин.

"Сьогодні в Україні проводиться політика мовної та культурної дискримінації. Але ще ніколи обмеження і заборони не призводили до культурного відродження. Одеса – багатонаціональне і багатомовне місто. Так історично склалося, і цю реальність влада не має права заперечувати. Тут не повинно бути ніяких мовних, культурних, освітніх обмежень. Право на рідну мову і культуру – невід'ємне природне право людини. Держава і місцева влада повинні його поважати і забезпечувати", - заявив Микола Скорик.

Він зазначив, що одеська влада нічого не робить для захисту гуманітарних і культурних прав одеситів.

"Ми бачимо, що у влади в пріоритеті навіть не стільки захист української мови, як викорінення російської. Вважаю, що в Одесі, в одеських школах повинна бути політика культурного розмаїття. Ми будемо стимулювати вивчення в школах нашого міста мов усіх національних громад: російської, болгарської, грецької – без обмежень. Буде взаємне збагачення культур, і така гуманітарна політика зніме напругу в суспільстві", – упевнений Микола Скорик.

Допомогти в популяризації та підтримці і української, і російської мови, і мов нацменшин могли б спеціалізовані міські програми, які вже розроблені командою Миколи Скорика.

"Як корінний одесит, я бачу і розумію, що необхідно робити в місті для збереження культурного розмаїття Одеси, якою має бути гуманітарна і освітня політика, що проводиться місцевою владою", – зазначив він.

Нагадаємо, 15 листопада відбудеться другий тур виборів мера Одеси.