Михальчишин: У багатьох є плани, щоб Україна перетворилася на "європейське Сомалі"

Юрій Михальчишин. Фото: ZIK

"Україні потрібен новий суспільний договір – антивірусні політичні правила виживання"

У багатьох є плани перетворити Україну на "європейське Сомалі" з епідеміями, голодом, тачанками у вигляді джипів з кулеметами в кузовах, племінними радами і польовими командирами.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив колишній радник голови СБУ, історик  Юрій Михальчишин.

Відповідаючи на питання ведучої, як повернути Україну в правове поле, Юрій Михальчишин наголосив: питання демократії в Україні – не те що глибоко актуальне, воно насущне, тому що повернення до нормального статусу і працюючих механізмів правової держави – це один із небагатьох запобіжників, завдяки якому Україна зможе не перетворитися на "європейське Сомалі".

"Тому що такі плани, я знаю, у багатьох є. Навіть не в європейську Сербію чи Хорватію зразка 1992-1995 років, а в "європейське Сомалі" з епідеміями, голодом, тачанками у вигляді джипів з кулеметами в кузовах, племінними радами і польовими командирами. От правова держава і повернення в правову площину можливе тільки тоді, коли ми все перезаснуємо", – сказав Юрій Михальчишин.   

Новини за темою: Плівки Порошенка як свідчення того, що Україна приречена перебувати під зовнішнім управлінням США

Експерт наголосив, що лише реформами всього не досягнути. Тому, додав Михальчишин, коли в країні згнило все, що інститути не спроможні, а реформатори не мають уявлення, з чим їм доводиться стикатися, потрібен  виписаний жорстко, як карантинні правила, новий суспільний договір.  

"Карантинні правила показали цікаву річ: у нас, насправді, прекрасна свідомість людей. І новий суспільний договір – це антивірусні політичні правила виживання", – заявив Михальчишин й додав, що новий суспільний договір має бути настільки простий, що повинен складатися з елементарних алгоритмів: гігієна, спокій, чистота і етична складова.

Нагадаємо, раніше Юрій Михальчишин заявив, що "плівки Порошенка" – це результат внутрішньої некомпетентності та відсутності суверенного управління державою.

Loading...