Ми затягнули із законопроєктом про народовладдя, тепер вмикаємо "турборежим", – Гетманцев

Данило Гетманцев Фото з відкритих джерел

А це важливий інструмент будь-якого демократичного суспільства, каже нардеп

Із законопроєктом про народовладдя парламент затягнув, а тому зараз візьметься за його ухвалення у "турборежимі". Тож інструмент, який був недоступний людям протягом багатьох років через дії чи бездіяльність влади, скоро стане доступним.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу"), голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Питання референдуму, питання законопроєктів про народовладдя є першим пунктом програми президента і першим пунктом програми "Слуги народу". І ми, відверто кажучи, затягнули із цими питаннями, тому зараз вмикаємо "турборежим", щоб ухвалити їх якомога швидше, бо, дійсно, пройшов уже майже рік із того моменту, як ми повинні були б подати це все до Верховної Ради. Але, я думаю, ми виправимо цю помилку, бо це дуже важливий інструмент будь-якого демократичного суспільства", – сказав парламентар.

Новини за темою: Закон про референдум потрібен, – Кравчук назвав, яке питання могло би розглядатися першим

Він пояснив, чому так довго йшли до ухвалення законопроєкту про народовладдя.

"Я хочу сказати, чому ми так затягнули із цим рішенням. Тому що над цим законопроєктом працювали живі класики конституційного права України. Відповідальний за цей законопроєкт у нас був Руслан Стефанчук. Він зібрав дуже потужну команду спеціалістів, які підготували цей законопроєкт, розробили його до деталей. Безперечно, ми можемо зараз дискутувати до другого читання щодо механізмів, щодо кількості груп, хоча я не бачу взагалі будь-якої проблеми, що буде група одна, а не кілька їх буде. Ми ж не обмежуємо кількість людей, які збирають підписи, їх може бути скільки завгодно. Але щодо деталей, безперечно, можна ще дискутувати, ми будемо це робити, будемо дискутувати, говорити з експертами. Але найголовніше – що це інструмент, який був недоступний людям протягом багатьох років через дії чи бездіяльність влади, він скоро вже стане доступним", – зазначив Данило Гетманцев.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт №3612 про народовладдя через всеукраїнський референдум.

Раніше спікер ВР Дмитро Разумков повідомляв, що законопроєкт про народовладдя може бути ухвалений у першому читанні до початку канікул у Верховній Раді України.

Додамо, координаторка Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська заявила, що проведення консультативного референдуму за вартістю не буде відрізнятися від витрат на проведення виборів.

Loading...