"Ми зайняли більш жорстку позицію": Єрмак відреагував на відмову Козака від переговорів по Донбасу

Глава Офісу президента Андрій Єрмак Фото з відкритих джерел

Андрій Єрмак переконаний, що позитивний результат від переговорів є, попри труднощі, які виникають в процесі

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що ініціатива заступника глави адміністрації президента Росії Дмитра Козака припинити переговори на рівні радників "нормандського формату" є намаганням РФ посилити свої позиції. Водночас Єрмак запевнив, що Україна у цьому питанні зайняла більш жорстку позицію, повідомляє "Укрінформ"

"Очевидно, що ні в кого вже немає жодного сумніву в тому, що переговорний процес щодо питання Донбасу непростий. Він складний, в’язкий, але сьогодні його якісно переформатовано. Ми зайняли проактивну та більш жорстку позицію", - заявив глава ОП.

Також Єрмак наголосив, що потрібно чітко розуміти мотивацію всіх сторін, розуміти усі потенційні ризики будь-якої ініціативи, а також те, що обставини постійно змінюються.

"І лист пана Козака, на мій погляд, – це швидше про тонку дипломатичну гру, коли одна зі сторін перемовин хоче посилити свої позиції та перехопити ініціативу. Втім, зрозуміло, що говорити про припинення переговорів немає жодного сенсу", - додав політик. 

Новини за темою: У Росії не бачать підґрунтя для "нормандської зустрічі"

За словами Єрмака, робота, як і раніше триває, і вже четвертий день дотримується режим припинення вогню на Донбасі. "Це – прямий результат роботи саме ТКГ в Мінську та "нормандського формату", - переконаний він. 

Глава Офісу президента наголосив, що такий результат якраз свідчить про ефективність переговорів, попри складнощі, які виникають у процесі. Єрмак наголосив, що "градус переговорів може підвищуватися", однак "треба це розуміти та спокійно ставитися до подібних листів і їхніх інтерпретацій".

Новини за темою: Україна буде просити лідерів "нормандського формату" підтримати оновлення Мінських угод

Нагадаємо, нещодавно Дмитро Козак, який курує в Кремлі український напрямок, написав лист до радника канцлера Німеччини Ангели Меркель. У посланні політик назвав переговори з Донбасу на рівні радників безглуздими та запропонував відмовитися від цього формату.Loading...