"Ми руйнуємо касту недоторканних": У ГПУ записали відео для Порошенка

Ірина Венедіктова Фото з відкритих джерел

Генпрокурор запропонувала п'ятому президенту України скористатися правом на захист

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова після звинувачення у фальсифікації постанови про вручення підозри експрезиденту Петру Порошенку записала роз'яснювальне відео щодо процедури повідомлення про підозру. Відповідний ролик з'явився на ютуб-каналі відомства.

"10 червня було повідомлено про підозру у спосіб, передбачений КПК України і уповноваженим на це прокурором. Вчора, в черговий раз інформаційний простір сколихнули чергові заяви з цього приводу. Щоб уникнути будь-яких маніпуляцій, пояснюю ті аспекти, які жваво обговорюються в суспільстві", - заявила генпрокурор.

Зокрема, у травні та листопаді 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) були внесені відомості під номерами з останніми цифрами 753 та 1732 про кримінальне правопорушення щодо призначення членів Вищої ради правосуддя, а також незаконного призначення першого заступника Служби зовнішньої розвідки. У березні 2020 ці кримінальні провадження були об'єднані в одне, якому було присвоєно номер з останніми цифрами 753. Пізніше епізод щодо Вищого правосуддя було закрито слідчим, проте номер 753 зберігся.

У повідомленні про підозру, яке Венедіктова підписала 10 червня, є посилання на ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 41, ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу. У постанові, якій доручено повідомити про підозру, зазначено, крім перерахованих статей, також і статті 109, 367 та 382 КК України. У дорученні вказано ст. 367 ст. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 41, ч. 4 ст. 426-1 КК України.

Таким чином, генпрокурор вважає, що все виконано згідно з чинним законодавством, оскільки в описовій частині постанови є всі посилання на статті розслідуваної кримінальної справи, а доручення містило кваліфікацію за конкретним епізодом, у якому винесено повідомлення про підозру.

Також Венедіктова розповіла, чому сьогодні не відбувся допит підозрюваного Порошенка. За її словами, захист клопотав про його перенесення, щоб допит і судове засідання, на якому буде обиратися запобіжний захід експрезиденту України, відбулися в один день - 1 липня. Слідство не побачило в цьому перешкод і задовольнило прохання. 

"Вперше за роки незалежності України ми створюємо прецедент, який руйнує касту недоторканних. Тому пропоную п'ятому президентові України продемонструвати співгромадянам власним прикладом повагу до закону, створеним правоохоронним органам і реформованим судам, і скористатися правом на захист способом, передбаченим законом і доводити в суді свою невинність", - підсумувала генпрокурор.

Новини за темою: Справа Порошенка: Кабмін відсторонив Божока від виконання обов'язків заступника голови МЗС

Нагадаємо, під час попереднього засідання 18 червня під стінами Печерського райсуду спалахнув мітинг на підтримку п'ятого президента, який призвів до часткового блокування транспортного руху. 

Loading...