Ми повинні зберігати суб’єктність і дивитися, що ухвалюємо, – Славицька про "антиколомойський" закон

Антоніна Славицька, народний депутат

"Заяви міжнародних структур застосовуються вибірково"

Якщо у Раді Європи обурені великою кількістю поправок до "антиколомойського" законопроєкту, то чому там не обурюються тим, що зміст законопроєктів позбавляє можливості вкладників оскаржувати незаконні дії Національного банку і Фонду гарантування у суді?

З таким риторичним запитанням в ефірі ток-шоу "13" на телеканалі ZIK під час включення звернулася народна депутатка України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Антоніна Славицька.

Ведучі звернули увагу на те, що у Раді Європи висловили обурення з приводу великої кількості поправок до законопроєкту про банківську діяльність (до так званого "антиколомойського" проєкту закону).

Новини за темою: Коли відбудеться "суперфінал": У "Слузі народу" спрогнозували, коли голосуватимуть за "антиколомойський" закон

Антоніна Славицька прокоментувала: "Вони обурені такою кількістю правок? У мене є зустрічне питання: а чому вони не обурюються тим, що ми ухвалюємо законопроєкти, які суперечать Конституції України, а потім визнаються неконституційними? Чому вони не обурюються, що зміст законопроєктів позбавляє можливості вкладників оскаржувати незаконні дії Національного банку і Фонду гарантування у суді? Тому я скептично налаштована до цих обурень і вважаю, що ми маємо зберігати свою суб’єктність і дивитися, що ми ухвалюємо, попри заяви якихось фондів чи міжнародних структур, які, до речі, дуже вибірково застосовуються. Часто Венеціанська комісія, дорадчий орган Ради Європи, критикує наше законодавство щодо мовної політики, щодо політики у сфері судоустрою, але, на жаль, всі закривають очі і не чують цю критику, а зараз нам кажуть – послухаймо Раду Європи…".

Нагадаємо, на початку квітня до "антиколомойського"  законопроєкту подали рекордні понад 16 тисяч правок

Згодом апарат ВРУ звів усі правки в одну таблицю для спрощення обробки такого обсягу інформації. Однак у профільному комітеті парламенту заявили про тиск, а на голову комітету надійшла заява до правоохоронних органів. 

У результаті було ухвалено рішення про розгляд 16 тисяч поправок до так званого "антиколомойського" закону за 119 статтею регламенту, що дозволяє голосувати за поправки цілими розділами

Як повідомляли, 21 квітня Комітет з питань банківської діяльності на засіданні почав розглядати понад 16,5 тисячі правок до "антиколомойського" законопроєкту.