Ми починаємо дипломатичну війну: З’явилося відео обшуку посла України в Білорусі

Білоруські прикордонники провели огляд лише багажника автівки

Посол України в Білорусі Ігор Кизим TUT.by

У мережі з’явилося відео огляду автомобіля посла України в Білорусі Ігоря Кизима після перетину українсько-білоруського кордону. Відповідний запис опублікувала пресслужба державного прикордонного комітету Білорусі в Telegram.

Зокрема, на відео  прикордонник попереджає посла, що відповідно до законодавства Білорусі, він має обов'язки здійснювати прикордонний контроль, у тому числі – огляд транспортного засобу. Дипломат нагадав, що у зв'язку з Віденською конвенцією огляд особистого багажу дипломата при перетині кордону країни, де він працює, не дозволяється, якщо на те немає вагомих причин. "Так точно, тому особистий ваш багаж ми оглядати не хочемо, ми пропонуємо вам просто відкрити задні двері автомобіля, ми оглянемо багажник. Особисті речі ми оглядати не збираємося", – сказав співробітник прикордонної служби.

Водночас Кизим заявив про направлення ноти протесту й натякнув на початок дипломатичної війни. "Вам будуть дзвонити дуже багато людей. Ви робите свою роботу дуже правильно, я думаю. Проблема не в мені, я вам відкрию багажник, немає питань. Ви шукаєте людей або щось інше? Але цим самим ви зараз робите дуже поганий крок. Я буду писати завтра ноту, я з понеділка буду на роботі... Ваш посол, коли буде їхати сюди ... Ми починаємо дипломатичну війну, ви хочете цього?"

Натомість прикордонник повідомив, що огляне лише багажник автівки дипломата, а його особисті речі не чіпатиме. Після огляду багажника співробітник повернув Кизиму паспорт і той залишив пункт пропуску.

Новини за темою: Посол України в Білорусі повернувся до Мінська

Раніше повідомлялося, що білоруські прикордонники обшукали автомобіль посла України в Білорусі Ігоря Кизима, коли той повертався з Києва до Мінська. Тоді він заявив, що співробітники пункту пропуску порушили норми міжнародного права.

Loading...