Ми наполягатимемо на забороні продавати землю іноземцям, – Королевська

Королевська Наталія

У будь-якому випадку ми будемо звертатися до Конституційного суду, – заявила Королевська

Від завтрашнього дня аграрний комітет приступає до розгляду поправок до законопроєкту про ринок землі, які запропонували депутати партії "Опозиційна платформа – За життя". Депутати будуть наполягати на проведенні референдуму, заборони продажу землі іноземцям і розпаюванні земель.

Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради, який транслювали в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK, заявила народний депутат (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Наталія Королевська.

"Сьогодні ті півтори години, протягом яких йде засідання аграрного комітету, перші поправки йдуть від Європейської солідарності, потім йдуть від Батьківщини. В принципі, не обмежують  можливість доповідати свою позицію за тими поправками, на яких наполягають їхні автори, і йде дискусія", – розповіла народна  депутатка.

За її словами, завтра буде дуже важливий день в аграрному комітеті.

"Від завтрашнього дня комітет приступає до розгляду наших поправок і депутати партії "Опозиційна платформа – За життя" будуть наполягати на трьох важливих завданнях. Перше, головне завдання, на яке буде наполягати наша команда – це проведення всеукраїнського референдуму. Ми розуміємо, що без референдуму не мають права сьогодні народні депутати приймати рішення про майбутнє України. Другий за значенням блок – це заборона на продаж іноземцям. І завдання мінімум - це проведення референдуму щодо продажу землі іноземцям. Ми не дозволимо таку схему, яку вони хотіли зробити, що банки можуть брати землю в заставу… І третє – це закінчити розпаювання", – зазначила Наталія Королевська.

Водночас, яка зауважила Королевська,  в будь-якому випадку депутати будуть відстоювати свою позицію в залі, і будуть звертатися до Конституційного суду у випадку прийняття цього рішення, бо вони впевнені, що продаж української землі за тим законом - це порушення Конституції.

Як повідомлялось раніше, Верховна Рада під крики "ганьба" ухвалила у першому читанні скандальний законопроєкт про запровадження ринку землі.

Голова аграрного комітету Микола Сольський заявляв, що до другого читання до документа надійшло понад дві тисячі правок. Згодом виявилося, що частину з них виключили. Через це сталося непорозуміння на попередньому засіданні комітету.

У п'ятницю, 3 січня, було опубліковано текст законопроєкту про ринок землі до другого читання.

До слова, "Опозиційна платформа – За життя" проти продажу землі, бо для цього немає волі більшості громадян. Про це сказав голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

Loading...