Ми 5 місяців затягували продаж землі, у результаті отримали 14 проваджень, – Рабінович про тиск на опозицію

Народний депутат Вадим Рабінович "Опозиційна платформа - За життя"

Тиск здійснювала нова влада, наголосив політик

"Опозиційна платформа – За життя" упродовж 5 місяців затягувала ухвалення закону про продаж української землі. За цей час щодо нардепів із фракції порушили 14 кримінальних проваджень. Так нова влада тиснула на опозицію.

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив співголова фракції "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Вадим Рабінович.

Ведуча головного політичного ток-шоу країни Наташа Влащенко поцікавилася, якою є роль опозиції у парламенті та що вона сьогодні може зробити з точки зору дій.

Вадим Рабінович зауважив, що монобільшість не була передбачена законодавством, і коли це сталося, опозиція виявилася нікому не потрібною та не може ні на що впливати, окрім деяких питань.

"Ось щодо землі, на що ми вплинули: 5 місяців, користуючись конституційними лазівками, абсолютно свідомо ми затягували ухвалення землі. У результаті ми отримали, по-моєму, 14 кримінальних справ, по нашій фракції. Вони нас тиснули так, це нова влада, це жодний вже не Порошенко. Ми з 10 тисяч в одні руки – так, щоб 6 чоловік, 6 "соросів" могли купити Україну, – збили це на 100 гектарів. До 2024 року вони не зможуть активно працювати тощо. Тобто опозиція вперше і єдиний раз виконала повністю свою роботу, тому що це нам давав закон можливість таку", – наголосив парламентар.

Новини за темою: Рабінович про продаж землі і вимоги МВФ: Це шлях в нікуди

Як відомо, народні депутати ухвалили закон про продаж землі – проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення № 2178-10 підтримали 259 парламентарів, голосування відбулося 31 березня о 00:42.

Нагадаємо, у Верховній Раді заблокували підписання законопроєкту про ринок землі, прийнятого парламентом у ніч на 31 березня, зареєструвавши постанови про скасування результатів голосування.

Згодом, на позачерговому засіданні, 13 квітня, народні депутати розблокували підписання законопроєкту про ринок землі. Парламент розглянув і відхилив 13 постанов про скасування закону про ринок землі.

28 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про землю.

Як повідомляли, народні депутати від "Опозиційної платформи – За життя" направили до Конституційного Суду України подання про визнання таким, що не відповідає Конституції України (неконституційним), Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" від 31 березня 2020 року.