МВС України ініціювало зміни до Виборчого кодексу, - Аваков

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков МВС України

Аваков наголосив, що МВС може забезпечити чесні, прозорі та адекватні вибори

Міністерство внутрішніх справ ініціювало зміни до Виборчого кодексу і готується до забезпечення прозорості виборчого процесу. Про це заявив голова МВС Арсен Аваков, передає пресслужба відомства.

"На сьогоднішній день термін охорони виборчих дільниць – 8 днів до виборів. Це дуже велике навантаження на весь особовий склад. Тому, ми будемо виходити з ініціативи – охорона дільниць три дні. Цю ініціативу вже розглядає відповідний комітет Верховної Ради", - зазначив він.  

Також міністр наголосив на необхідності скорегувати деякі положення законодавства, коли йдеться про перереєстрацію людей напередодні виборів, "тобто те, що прийшло на зміну відкріпним талонам".

"Якщо хтось живе у Василькові, а на момент виборів пішов і перереєструвався десь у Броварах, тому що там подруга балотується в мери, наприклад. Щоб припинити таке ми даємо одну маленьку поправку", - пояснив Аваков.

Крім того, міністр внутрішніх справ закликав усіх учасників виборчого процесу діяти в рамках закону.

"Ми вже зараз бачимо в деяких регіонах активність, неадекватну виборчому законодавству: побудова сіток, використання підкупу виборців і так далі. Ми дуже розраховуємо, що пара-трійка публічних покарань таких діячів приведе до того, що баланс у системі буде збережено, й використання сіток не буде реалізовано. У всіх інших випадках, після консультацій із ЦВК і з Громадянською мережею "ОПОРА", ми бачимо, що ми можемо забезпечити чесні, прозорі, адекватні вибори", - підкреслив Арсен Аваков.

Новини за темою: Все, що треба знати про місцеві вибори в Україні за новим законодавством

Нагадаємо, Кабінет міністрів України планує витратити на місцеві вибори, які мають відбутися 25 жовтня, 2,3 млрд гривень. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля має відбутися безпечний та прозорий виборчий процес для того, аби люди отримали своїх представників на місцях.Loading...