Новини » Політика Читать эту новость на русском

МВФ і Фонд Сороса шантажують владу і вимагають терміново ухвалити закон про землю, – Медведчук

Голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Міжнародний валютний фонд і Фонд Сороса шантажують владу України і вимагають терміново ухвалити закон про землю.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

Політик прокоментував ситуацію із розглядом поправок до законопроєкту про відкриття ринку землі під час позачергового засідання Верховної Ради та відповів на запитання журналістів про таку роботу з точки зору права.

"Ви розумієте, в чому справа? Що те, що сьогодні відбувається в залі, це чисте свавілля в правовому відношенні стосовно Конституції, повноважень народного депутата, закону про регламент. По-перше, як ви знаєте, сьогодні - це третє, а не чергове пленарне засідання, третє. Тобто, була повістка дня першого, другого, зараз третього, де розглядають спочатку закон про банківську діяльність, а потім закон про землю, правки по якому голосуються вже кілька годин. Мало того, що ми змушені були слухати закон про землю 2178 у другому читанні в режимі звичайних пленарних засідань, які були відкладені до 14-го квітня, але ми ще зараз продовжуємо сьогодні на вимогу президента, а від президента цього вимагав МВФ, фонд Сороса…, які вважають, що треба за будь-яку ціну протиснути сьогодні вночі, до ранку, закон про землю, для того, щоб нібито отримати черговий кредит МВФ.

Тобто, протиснути закон, який відкриє ворота для розкрадання землі, для розкрадання землі українських громадян, проти чого сьогодні стоїть "Опозиційна платформа - За життя", вже четвертий місяць, коли ми ведемо боротьбу законними способами з допомогою регламенту, допомогою внесення правок, більше 3400, для того, щоб зупинити це свавілля і не дозволити розпродати, а значить, розікрасти українську землю.

Більш того, останні години голосування за поправки до закону про землю свідчать про те, що в залі немає 226 народних депутатів. Згідно з роз'ясненням Конституційного суду, згідно з вимогами закону про регламент ВР може розглядати будь-яке питання тільки в режимі присутності конституційної більшості обраних народних депутатів, а це означає 226 і більше. Останні півтори години такої кількості депутатів у залі немає. Незважаючи на це, сьогодні... перший заступник голови ВР Стефанчук (голова ВР відсутній на засіданні) демонструє це свавілля, це невиконання закону про регламент, невиконання вимог Конституції, які повинні створити певні умови для виконання ініціативи народних депутатів за Конституцією, законодавчої ініціативи, реалізувати ті пропозиції, які були внесені в закон про землю 2178-10 і зупинити цей розпродаж.

Все, що відбувається зараз, є неконституційним, незаконним. Це підстава для того, щоб ми, - а ми це обов'язково зробимо, якщо все-таки влада, очолювана паном Зеленським, влада, яка представлена в цьому залі, фракції "Слуга Народу" вдасться протиснути цей закон, ввечері, вночі або завтра вранці для того, щоб догодити МВФ. Ми вважаємо, що це злочин проти країни, це злочин проти України, це злочин проти українського народу", - заявив Віктор Медведчук.

Новини за темою: У Раді – сварка: Парламентарі заблокували трибуну

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук заявляв, що МВФ продовжує політику виняткового цинізму відносно України.