"Можливо, є третій шлях": У "Слузі народу" заявили про необхідність подальших консультацій щодо ситуації із КСУ

Данило Гетманцев Фото з відкритих джерел

Данило Гетманцев запропонував знайти шлях, який враховував би побажання КСУ

Народний депутат від "Слуги народу", голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев наголосив на необхідності продовжити консультації щодо ситуації із Конституційним судом України для пошуку найоптимальнішого вирішення проблеми. Про це він повідомив під час брифінгу перед засіданням Верховної Ради, який транслював телеканал ZIK. 

Так, Данило Гетманцев зазначив, що потрібно продовжити дискусію та знайти шлях, в якому враховувалися б інтереси КСУ. 

"Можливо, є якийсь третій шлях, в якому ми врахуємо побажання КСУ, яким ми, можливо, внесемо певні зміни до закону про КСУ, скажімо, не допускаючи подібні правопорушення – правопорушення неправильно казати, але сумнівні рішення з боку КСУ. Я знаю, що голоси чи думки розділилися не між двох законопроєктів, а палітра їх є ширшою. І не виклюється третій, можливо, і четвертий варіант. Можливо, варіант взагалі якийсь поза прийняттям якогось законодавчого саме рішення", - зазначив він. 

Новини за темою: У "Слузі народу" кажуть, що президент може скликати позачергове засідання ВРУ для ухвалення законопроєкту про КСУ

Зокрема, Гетманцев переконаний, що "Слуги народу" повинні продовжити консультації всередині фракції та зі спеціалістами у галузі конституційного права. За його словами, згідно із законом, неможливо відновити норму яка визнана неконституційною.

"З іншого боку, у нас, дійсно, немає повноважень, це я вже про президентський (законопроєкт – ред.) говорю, розігнати КСУ, у нас таких повноважень немає у Конституції. І говорити про підстави для так званого політико-правового рішення у цьому конкретному випадку ми повинні, між собою обговорюючи їх і приймаючи відповідні висновки", - додав Данило Гетманцев. 

Новини за темою: У "Слузі народу" кажуть, що президент може скликати позачергове засідання ВРУ для ухвалення законопроєкту про КСУ

Нагадаємо, наприкінці жовтня КСУ скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. Зокрема, у Конституційному суді пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. 

Пізніше КМУ вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України.

Пізніше голова Ради Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.

У "Слузі народу" заявили, що законопроєкт Разумкова може потрапити на розгляд народних депутатів у середу або четвер.

Loading...