live

Мовне питання – виключно політична тема, – Дмитро Корнійчук

Дмитро Корнійчук Скріншот відео

Політолог вважає, що заяви на тему мови свідчать про старт виборчої кампанії

Мовне питання – виключно політичне, оскільки на побутовому рівні проблем немає.

Про це в ефірі ток-шоу "13" на телеканалі ZIK заявив політолог Дмитро Корнійчук.

Експерт, коментуючи заяву спікера парламенту Дмитра Разумкова, що слід змінювати закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", зауважив, що це свідчить про наближення місцевих виборів і старт виборчої кампанії. На його думку, "Слуга народу" вивчає ґрунт, на яких темах можна піаритися. З його слів, якщо це можна буде зробити на темі мови, вони ухвалюватимуть певні закони, які стосуватимуться мовного питання.

Дмитро Корнійчук нагадав: соціологія показує, що для базового електорату "Слуги народу" тема мови не є пріоритетною, саме тому протягом року її не порушували.

"На побутовому рівні в Україні немає жодної мовної проблеми, тобто люди вільно між собою спілкуються російською мовою, українською. Мовне питання – це завжди політична тема", – зазначив політолог.

Експерт додав, що коли ухвалювали мовний закон за президентства Петра Порошенка, всі розуміли, що він не виконуватиметься, тому і забрали норму про мовних інспекторів.  

Новини за темою: Зеленський запевнив, що перед виборами мера Києва проведуть праймеріз

Як повідомляли, голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що, на його думку, необхідно змінювати закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Нагадаємо, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернулася з листом до керівників телерадіоорганізацій. У посланні регулятор обурюється з приводу того, що мовні квоти на українську мову на ТБ виконуються, а повинні б перевиконуватися - хоча закон цього не вимагає. 

Loading...