Москва вимагає від Києва до 6 липня проєкт про особливий статус Донбасу, - ЗМІ

Фото з відкритих джерел

РФ очікує, що документ обговорять в ТКГ

Росія вимагає від України до 6 липня представити зміни до Конституції, які передбачають надання особливого статусу Донбасу. Про це повідомляє Spiegel, з посиланням на неофіційний робочий документ російської делегації на зустрічі політичних радників нормандського формату.

Згідно з повідомленням, Росія наполягає на швидкій юридичній реорганізації окремих районів Донецької та Луганської областей.

Таким чином російська сторона хоче, щоб Україна презентувала проєкт змін до Конституції 6 липня на Мінській контактній групі. Очікується, що це закріпить особливий статус ОРДЛО у державному устрої України.

Новини за темою: На Донбасі на власному мінометі підірвались п’ять членів НЗФ, троє з них загинули

Відповідно до документу, який є в розпорядженні Spiegel, Москва вимагає, щоб Київ активізував зусилля з реалізації "формули Штайнмайєра" щодо надання особливого статусу відразу після того, як ОБСЄ визнає місцеві вибори на Донбасі вільними і справедливими.

Окрім цього, РФ наполягає на тому, щоб українська сторона до 6 липня представила список людей, яких хоче отримати в рамках обміну полоненими.

Новини за темою: На Донбасі внаслідок обстрілів НЗФ загинула людина, - ООС

Нагадаємо, у п’ятницю, 3 липня, керівник Офісу президента Андрій Єрмак прибув до Німеччини у складі української делегації, яку очолює віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Loading...