Москва краще почує: Кравчук пояснив, навіщо долучати до переговорів людей із ОРДЛО, якщо рішення приймаються не там

Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук Фото з відкритих джерел

За його словами, Україна має діяти розумно та виважено

Долучення до переговорів людей із ОРДЛО необхідно, аби Москва побачила, що Україна на Донбасі - не тільки бажання Києва, а й бажання людей, які там живуть. Про це в інтерв’ю "Радіо Свобода" заявив очільник делегації України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук.

"Для того, щоб Москву переконати, треба не тільки бажання Києва, їх важко переконувати. А коли це бажання буде людей, які там живуть, і тих, які знаходяться за межами (окупованих територій – ред.), наголошую, що це мільйон сімсот тисяч осіб, тоді Москва почує краще і також буде йти назустріч людям. Я в це вірю", - сказав Кравчук.

За його словами, Україна має діяти розумно та виважено, аби Росія не змогла створити видимість внутрішнього конфлікту на сході. 

"Іншого шляху я не бачу. Якщо ми заздалегідь будемо боятися спілкування, йти на переговори… Я ж часто чую: "Ви бачите мир в очах Путіна? Ні, не йдіть, він вас обдурить". Тоді немає чого говорити. Мені один з експертів сказав, закриємо лінію розмежування і заморозимо невідомо на який період конфлікт на Донбасі. А що значить заморозимо? Це може бути і п’ять, і десять років – будемо знаходитися постійно в стані "зачахлого" або "замороженого" конфлікту. Я проти такого підходу", - зауважив Кравчук.

Перший президент стверджує, що хоче зробити все для вирішення ситуації на Донбасі, при цьому не поступаючись інтересами України. Він підкреслив, що у 2015 році п’ятий президент Петро Порошенко підписав Мінські домовленості, які сьогодні держава не може виконати, що ставить країну в незручне становище.

Одним з "важелів включення" місцевих мешканців в процес припинення війни має стати впровадження вільної економічної зони.

"Замість пустих розмов про статуси, про все інше ми пропонуємо ввести в цих областях стандарт вільної економічної зони. Якщо це буде прийнято, то люди одразу включаються в роботу, приходять інвестиції, відновлюються господарства, відновлюється зруйнований житловий фонд – люди повертаються і бачать перспективу. Сьогодні такої перспективи вони не бачать. Вони думають, що у них перспектива в Росії, але вони помиляються", - додав Кравчук.

Також політик допускає, що мешканців ОРДЛО залякують байками про Україну.

"Я не виключаю того, що вони бояться, що їх залякали. Але вони бояться, тому що не вірять, що Україна їх може захистити. Аби вони повірили, що Україна не буде їх переслідувати, що буде слухати їх і дослухатися до них, діяти в їхніх інтересах і всієї України, що це позиція, стратегія української влади. Я думаю, що вони поступово почнуть змінювати свою позицію", - резюмував Кравчук.

Новини за темою: Шмигаль розглядає створення вільних економічних зон на Донбасі для "оживлення території"

Нагадаємо, раніше Леонід Кравчук заявив, що готовий сісти за стіл переговорів з представниками громадянського суспільства ОРДЛО. При цьому політик зауважив, що планує змінити роботу Тристоронньої контактної групи. Зокрема, він хоче ввести туди більше людей, які добре знають Донбас.Loading...