Моніторинговій місії ОБСЄ в Україні продовжили мандант до 2021 року

Мандат діятиме до 31 березня 2021 року

Безпілотник ОБСЄ

Постійна рада Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) продовжила ще на рік мандат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ). Про це повідомляє пресслужба МЗС. 

"Міністерство закордонних справ України вітає рішення Постійної Ради ОБСЄ щодо продовження мандату Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) на наступний 12-місячний період, до 31 березня 2021 року", - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, держави – учасниці ОБСЄ також погодилися на суттєве збільшення бюджету СММ з метою посилення моніторингових можливостей місії.

У МЗС наголосили, що завдяки вказаному рішенню СММ зможе й надалі інформувати міжнародну спільноту про ситуацію щодо збройного конфлікту на сході України. 

Як зазначається, мандат СММ поширюється на всю територію України у межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь, однак протягом шести років Російська Федерація, грубо порушуючи мандат СММ, відмовляє місії в доступі до тимчасово окупованого РФ Кримського півострову.

Нагадаємо, раніше спеціальний представник ОБСЄ Хайді Грау заявила, що контактна група домовилася про створення консультативної ради для політичного врегулювання ситуації на Донбасі.

Loading...