МОН просить надати відстрочку від армії випускникам шкіл та коледжів

Відстрочка від служби необхідна через перенесення весняного призову та вступної кампанії

Призовники до військових частин Збройних сил України. Фото: Шепєлєв Олександр/УНІАН

Т.в.о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет звернувся до міністерства оборони з проханням надати відстрочку від весняного призову випускникам шкіл, коледжів та університетів. Про це повідомила пресслужба МОН.

У відомстві зазначають, що відповідно до наказу уряду "Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу", весняний військовий призов було продовжено до кінця липня 2020 року. Крім того, документом передбачено, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані в армію лише за власним бажанням.

У МОН наголосили, що листи від батьків та абітурієнтів про отримання повісток у військкомат надходять їм, але ці органи перебувають у підпорядкуванні Генерального штабу Збройних сил України.

Новини за темою: Кабмін досі не вирішив, чи підуть діти до школи 1 вересня, – Мандзій

Нагадаємо, колишня в. о. глави МОН Любомира Мандзій заявляла, що Міністерство освіти і науки домовилося з Міністерством оборони про те, аби випускників шкіл у 2020 році не забирали до армії під час літнього призиву. Вона обіцяла не допустити таких випадків, коли абітурієнтів, яким 18 років вже у липні, призивали на обов’язкову службу.Loading...