Місцеві вибори в Україні: ЦВК почала формувати тервиборчкоми

ЦВК

УНІАН

Також ЦВК встановила невідповідність певних кандидатур, внесених до складу ТВК

Центральна виборча комісія почала перший етап формування складу територіальних виборчих комісій на місцевих виборах 2020 року. Про це повідомляє пресслужба ЦВК

Згідно з повідомленням, ЦВК завершила опрацювання майже 28 тис. подань кандидатур до складу територіальних виборчих комісій, що дозволило перейти до першого з трьох наступних етапів формування складу ТВК.

"Після завершення першої частини цього засідання Комісії його роботу буде продовжено. На нас очікують проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу територіальних виборчих комісій. А згодом, третій етап – їх формування", – розповіли у ЦВК.

Новини за темою: "Пропозиція" вимагає призначити місцеві вибори на підконтрольних Україні територіях Донбасу, - заява

На засіданні у понеділок, 10 серпня, комісія встановила невідповідність окремих кандидатур, внесених до складу обласних, районних (крім районів в АР Крим), міських (крім міст в АР Крим), районних у місті Києві виборчих комісій, вимогам Виборчого кодексу України та відхилила їх.

Новини за темою: Офіс президента повернувся до моделювання ситуації з перенесенням місцевих виборів, - ЗМІ

Зокрема, ЦВК встановила, що на порушення вимог кодексу деякими суб'єктами подання кандидатур до складу ТВК було одночасно внесено одних і тих самих осіб та не підтверджено надання такими особами згоди на участь у роботі виборчої комісії від відповідного суб'єкта подання кандидатур. А також – осіб, які не мають права голосу та, які є посадовими та службовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування, працівниками правоохоронних органів.

Крім того, до складу окремих ТВК було внесено кандидатури неналежними суб'єктами їх подання, поза встановленими строками або у більшій кількості. 

Новини за темою: Рішення про місцеві вибори не закрите, – Гавриш

Нагадаємо, нещодавно голова Луганського обласного відділення "Комітету виборців України" Олексій Свєтіков заявив, що на сьогодні відсутні правові підстави для того, щоб не призначати будь-які перші чи чергові вибори у Луганській області.

Loading...