Місцеві вибори: Рада скасувала довідки про несудимість для кандидатів

Засідання ВРУ

Офіс президента

За законопроєкт проголосували 325 народних депутатів

Верховна Рада України скасувала надання довідки про несудимість для реєстрації кандидатів на місцеві вибори. За відповідний законопроект №3995 проголосували 325 нардепів, передає пресслужба ВРУ.

Згідно з повідомленням, законопроєкт вилучає пункт 9 частини 1 статті 222 Виборчого кодексу України, що вимагає надання довідки про наявність чи відсутність судимості для деяких кандидатів на місцевих виборах.

У пояснювальній записці додається, що у такий спосіб всі кандидати на місцевих виборах будуть у рівних умовах стосовно підтвердження несудимості та зазначатимуть про ці відомості лише в автобіографії.

Як зазначається, метою даного законопроєкту є спрощення умов реєстрації кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських, сільських, селищних рад.

Новини за темою: Кабмін затвердив порядок місцевих виборів-2020: Які очікують нововведення

Нагадаємо, сьогодні, 15 вересня, розпочинається процес офіційного висування кандидатів у депутати місцевих рад та на посади сільського, селищного, міського голів.

Раніше Верховна Рада України підтримала постанову №3809, призначивши місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року

Згідно з прийнятою постановою, місцеві вибори 25 жовтня не відбудуться в окупованому Росією Криму і непідконтрольних уряду районах Донецької та Луганської областей. Їх призначать окремим законом після припинення російської агресії та виведення незаконних збройних формувань.

Loading...