Місцеві вибори: Політолог прогнозує, що явка виборців в окремих регіонах буде нижчою 30%

Телеканал ZIK

Введення в Україні так званих червоних карантинних зон – це можливість для маніпуляцій влади на виборах

Традиційно в Україні явка виборців на виборчих дільницях становила 46%. Однак цьогоріч, враховуючи пандемію COVID-19, явка може бути в різних регіонах і до 30% або й ще меншою. 

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політолог Олексій Якубін.

"Одне з ключових питань, яке стосується виборів, – якою буде явка. І від цієї явки буде багато чого залежати. Тому що ми бачимо, що з одного боку розгортання коронавірусної істерії вплине на те, що частина людей, які зазвичай дисципліновані, наприклад, літні люди або люди середнього віку, вони можуть не прийти на вибори", – сказав експерт.

Відтак, додав політолог, епідемія коронавірусу і введення в Україні так званих червоних карантинних зон – ще одна можливість для маніпуляцій влади на виборах.

Новини за темою: Місцеві вибори в Україні: У ЦВК пояснили, як голосувати людям із симптомами застуди або на самоізоляції

"Тобто це може бути спроба вплинути на тих виборців, які навряд чи будуть дуже з симпатією відноситися до влади. Це, наприклад, люди середнього або похилого віку. Тому що є питання, які люди хотіли б, щоб їх вирішили, а це і по тарифах, і так далі, але ми бачимо, що ці питання не є вирішеними наразі. Тому я думаю, що це може і для цього робитися", – зазначив Олексій Якубін.

На його думку, через ці речі явка виборців може бути нижчою, ніж зазвичай.

"Якщо у нас традиційно явка була 46%, на останніх місцевих виборах, то сьогодні явка може бути в різних регіонах і до 30%. А може і менше", – прокоментував політичний експерт.

Новини за темою: "Референдум" на виборчих дільницях: Юридичні наслідки опитування, ініційованого президентом

Нагадаємо, напередодні місцевих виборів президент України Володимир Зеленський закликав громадян прийти на виборчі дільниці й відповісти на 5 важливих для кожного питань.Loading...