Новини » Політика Читать эту новость на русском

Місцеві вибори: Політолог пояснив появу "старих" політиків у передвиборчій гонці

Тарас Загородній. Фото Синиця Олександр / УНІАН

Багато чого залежить від успішності того чи іншого мера, який очолював місто - підкреслив Загородній

"Старі" політики можуть не виграти місцеві вибори, але можуть завести власну фракцію до міськради.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політолог Тарас Загородній.

Експерт, відповідаючи на питання ведучої, чому люди, які декілька років тому були у політиці, вирішили повернутися, взявши участь у місцевих виборах, зауважив: ті кандидати добре знають, що молодь часто-густо не ходить на вибори та не буде їх підтримувати, тому вони роблять ставки на сталий електорат, який їх пам'ятає і готовий підтримати.  

Разом з тим Загородній додав, що "старі" політики можуть не виграти вибори, але можуть завести власну фракцію до міськради.

"Люди, які мають сталий електорат, вони й можуть зробити вибори. Але багато чого залежить від успішності того чи іншого мера, який очолював місто. Звичайно, і це буде впливати. Але, якщо людина більше 10 років не була при владі, про неї все ж таки підзабули, виросло нове покоління і політиків, і виборців, які не будуть за них голосувати. Вони голосуватимуть, скоріш за все, за партійних висуванців, які будуть домінувати", – сказав експерт.

Новини за темою: Місцеві вибори: Партія "За Майбутнє" висунула майже 30 тисяч кандидатів до рад усіх рівнів

А це, продовжив Тарас Загородній, "Опозиційна платформа – За життя", яка сьогодні утримує лідерські позиції на південному сході, та "Батьківщина", яка має підтримку в центрі України.

Новини за темою: Місцеві вибори - 2020: За добу правоохоронці відкрили 8 кримінальних проваджень

"Ну і точково у залежності від того, які мери просували власні проєкти. Наприклад, Кличко у Києві. Тут зрозуміло, що, скоріше за все, він залишається мером. Питання – чи у першому, чи у другому турі", – прокоментував Загородній.

Як повідомляли, 15 вересня розпочинається процес офіційного висування кандидатів у депутати місцевих рад та на посади сільського, селищного, міського голів. Про це йдеться у Календарному плані основних організаційних заходів із підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня, затвердженому Центральною виборчою комісією.

Нагадаємо, нещодавно Міністерство цифрової трансформації запустило освітній серіал "Виборець" до місцевих виборів 25 жовтня. В рамках курсу для виборців простою мовою пояснюють все, що потрібно знати про місцеві вибори-2020: нові правила, як дізнатися інформацію про кандидатів, як перевірити свою наявність у списках та чого не слід робити під час голосування.

 

Loading...