Мірошниченко: Місцеві громади мають право і будуть оскаржувати постанову ЦВК про заборону виборів

Юрій Мірошниченко. Фото: Микола Тис/ZIK

Політик розповів про дискусію стосовно того, хто може встановити, безпечно чи небезпечно проводити волевиявлення

Місцеві громади мають право оскаржувати рішення Центрвиборчкому про заборону місцевих виборів на Донбасі,  і вже суд встановить, чи є небезпека, щоб скасовувати волевиявлення.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України V-VIII скликань, член ЦВК України з 2019 року Юрій Мірошниченко.

Гість студії розповів, що під час розгляду питання стосовно територій, на яких неможливо проводити місцеві вибори, між членами ЦВК розгорілася дискусія стосовно того, хто може встановити питання безпеки чи небезпеки проведення виборів. Юрій Мірошниченко зазначив, що під час голосування два члени ЦВК проголосували проти, оскільки, зазначив він, у деяких громадах, які ближче до лінії розмежування, вибори можна проводити, а в тих, що далі, – ні.  

Новини за темою: "Україна - це нас": Скасуванням виборів на Донбасі у громадян відбирають конституційне право, - журналіст Кацман

"Тобто формально, юридично ЦВК по-іншому діяти не могла, бо прийшла інформація про те, що і небезпечно, і, відповідно, більшістю ухвалили це рішення, 14 членів ЦВК голосували за таку постанову. Але місцеві громади мають право, я вважаю, і будуть оскаржувати у судовому порядку цю постанову, і суд розбереться. Тоді вже суд встановить, чи є дійсно така небезпека для проведення виборів, щоб їх скасувати", – зазначив Юрій Мірошниченко.

Нагадаємо, до переліку громад, у яких, на думку ЦВК, неможливо провести перші вибори депутатів та голів 25 жовтня 2020 року, віднесено 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області, 8 — Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області, а також частину виборчих дільниць Новоайдарської селищної громади Щастинського району Луганської області.

Додамо, у КВУ заявили, що законних підстав не проводити місцеві вибори у Луганській області немає.

Loading...