Мінкульт вимагатиме від Google і Apple вилучити додаток "ВКонтакте" для українців

Поновлення діяльності додатку в МКІП пов'язують із місцевими виборами

pixabay.com

Міністерство культури та інформаційної політики звернеться до компаній Google та Apple з вимогою вилучити мобільний додаток "ВКонтакте" з переліку доступних для українських користувачів. Про це повідомила пресслужба відомства у Фейсбук.

Зазначається, що спецслужби РФ використовують "ВКонтакте" для поширення дезінформації, маніпулювання громадською думкою, а також для збору персональних даних та особистої інформації українців. Поновлення активної діяльності мережі в Україні у МКІП пов’зяують із прийдешніми місцевими виборами.

Крім того, в Мінкульті заявили про підтримку обмеження проти російських ресурсів. "МКІП підтримує санкції проти "ВКонтакте" та низки інших російських IT-платформ, які дозволили, як мінімум, вдвічі знизити частку українських користувачів, а деякі ресурси практично повністю зникли з нашого інфопростору завдяки блокуванню", – написали в пресслужбі.

Нагадаємо, нещодавно розробники "ВКонтакте" заявили, що обійшли блокування в Україні. За їхніми словами, вони поліпшили роботу проксі в мобільному додатку, завдяки чому мережею тепер можна користуватися "без обмежень".

Новини за темою: "ВКонтакте" у мобільному додатку: У РНБО побачили загрозу нацбезпеці напередодні виборів

Згодом міністр МКІП Олександр Ткаченко доручив перевірити інформацію щодо забороненої в Україні російської соцмережі "ВКонтакте". Тоді міністр заявив про обговорення цієї ситуації з РНБО.

Loading...