Міністра юстиції потрібно вигнати з його крісла і взяти компетентну людину, – Мамка про тиск на опозиційні партії

Заступник Голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Григорій Мамка Фото з відкритих джерел

Парламентар поцікавився, чому ніхто з громадських рад ніколи не звітував, чим вони займаються

Міністра юстиції необхідно просто вигнати з його крісла, а натомість взяти компетентну людину, яка може керувати і знає закон.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Григорій Мамка.

Політик зауважив, що Міністерство юстиції не може заборонити діяльність політичної партії, а лише може звернутися до суду з вимогою щодо розгляду і встановлення відповідного рішення.  

"Якщо брати громадську раду при Міністерстві юстиції, саме цього славного міністерства, очолюваного міністром у рожевому піджаку, то, по суті, потрібно пригадати питання щодо люстрації. Також громадська рада з люстрації ініціювала процес люстрації державних службовців, і минуло вже 5 чи 6 років, і Конституційний суд до сьогодні, на жаль, не може ухвалити через політичні впливи і з Офісу президента, законне рішення – люстрація була механізмом законним чи незаконним? Якщо незаконний – скасувати і повернути гроші людям", – заявив Григорій Мамка.

Новини за темою: Рішення громадської ради при Мін'юсті не має жодних юридичних підстав, – Чорний про вимоги заборони опозиційних партій

Парламентар нагадав, що такі громадські ради є при кожному міністерстві, у них визначені повноваження, членам таких рад виплачують заробітну плату, проте ніхто з громадських рад ніколи не звітував, чим вони займаються.

"Якщо розкладати юридичний аспект, то, дійсно, Міністерство юстиції повинно уже підняти руки і міністр має піти з посади. Чому? Тому що, якщо громадська рада робить такі політичні заяви, заява є, але не сказати підстав – що стало підставою? Звернення кого? Які факти встановлені...? Але якщо є заява, то міністр юстиції не повинен бігти на екран і казати про те, що ми не будемо… Ще ж невідомо, яку команду він може отримати, цей міністр юстиції, і що робити далі. Необхідно, все ж таки, забрати від міністерства, від Кабінету міністрів керування телефонним правом, і тоді буде хоч щось приблизно за законом", – заявив Григорій Мамка.

Парламентар резюмував: "На мою думку, міністра юстиції необхідно просто вигнати з його крісла, взяти компетентну людину, яка може керувати і знає закон".

Нагадаємо, народний депутат України, співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович прокоментував пропозицію громадської ради при Міністерстві юстиції України щодо заборони діяльності в країні цієї політсили. Політик зазначив, що блюзнірськи звучить в європейській країні з новим президентом обговорення заборони партії, яка йде другою.

Як повідомлялося, після інциденту "Опозиційна платформа – За життя" вимагає відправити у відставку міністра юстиції і повністю "перезавантажити" Громадську раду при міністерстві.