live

Медведчук: Жодна із затверджених МВФ програм не була виконана до кінця

Народний депутат, голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук

Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що жодна із ухвалених Міжнародним валютним фондом програм в Україні не була виконана до кінця. 

Про це політик повідомив у ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK. 

"Висновок такий – процес пішов. Пам’ятаєте, був колись такий керівник у Радянському Союзі. Процес пішов, і в цьому плані теж. Я маю на увазі обурення влади деякими забаганками, які сьогодні диктуються цій владі з боку міжнародних фінансових інституцій", - зазначив народний депутат. 

Так, Віктор Медведчук нагадав, що за час співробітництва МВФ і України було затверджено декілька програм, однак жодна з них не була завершена. 

"Тобто зараз йдеться про те, що, якщо буде затверджена програма на транш Stand-by 5 млрд дол., і ми отримаємо перший транш 1,9 млрд, то чи отримаємо інший – ми не знаємо. Як правило і як факт, цього далі не відбувається", - пояснив Медведчук. 

Також народний депутат наголосив, що українська влада навряд чи погодиться виконувати такі умови, які передбачають утиск національних інтересів.

"Більше того, ви знаєте, якщо є такі забаганки, про які ми з вами говорили, і я не буду їх перераховувати знову, то навряд чи влада піде на такий утиск сьогодні інтересів України і реально піде на те, щоб зайвий раз продемонструвати, що вона настільки і повністю залежна від оцих міжнародних фінансових інституцій", - підсумував політик.

Нагадаємо,  нещодавно Віктор Медведчук повідомляв, що у Міжнародного валютного фонду є нові вимоги для надання кредиту Україні, що стосуються наглядової ради НАК "Нафтогаз Україна".