Медведчук: Жахлива проблема онкозахворювань в Україні і цинізм уряду

"Опозиційна платформа - За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук назвав цинізмом рішення уряду передати гроші, які були виділені для онкологічних хворих, на ремонт доріг. Про це йдеться в заяві політика на сайті політсили.

Наводимо його текст дослівно:

Кабінет Міністрів України вилучив 104,75 млн грн з бюджетної програми МОЗпризначеної для "удосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкозахворювань"Таке розпорядження уряду № 1276-р від 21 жовтня 2020 року. 

З цих коштів Кабмін передав "Укравтодору" 61,55 млн грн "для реалізації державного інвестиційного проєкту "Поліпшення стану автомобільних доріг загального користування у Львівській області".

Ще 33,2 млн грн перерозподілили на користь Міністерства освіти. З них 20 млн буде направлено на реставрацію головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка. 

Інше: 7,2 млн грн - на створення Міжнародного центру підготовки пілотів на базі Національного авіаційного університету; 6 млн грн - на реставрацію староакадемічного корпусу ансамблю Братського монастиря в Києві.

Ось таке злочинне рішення Кабміну. Ось так у нас в країні ставляться до проблеми боротьби з раком. Я не можу судити про ефективність тих чи інших досліджень, але, навіть якщо зазначені в розпорядженні Кабміну дослідження виявилися неефективними, ці кошти необхідно було перенаправити виключно на боротьбу з онкологічними захворюваннями і ні на що інше.

Онкологічні захворювання – величезна проблема в Україні. Сфера охорони здоров'я, за оцінками різних фахівців, недофінансована в 10-15 разів, і виводити з неї гроші - злочин проти українського народу.  

Я рідко пишу про медицину і охорону здоров'я, але зараз про інше: про співчуття і байдужість, про людяність і цинізм. Так чинити не можна! Ті, кому це незрозуміло, повинні бути негайно відправлені у відставку і ніколи більше не допускатися на державну службу.

В Україні були різні уряди - кращі чи гірші, але настільки цинічного ще не було