Медведчук: Зеленський і його команда не знають, як досягти миру. Вони бояться націонал-радикалів і хочуть догодити Заходу

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Президент України Володимир Зеленський і його команда не знають, як досягти миру, вони бояться націонал-радикалів і хочуть догодити Заходу. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа — За життя" Віктор Медведчук на зустрічі з виборцями і партійним активом в Луганській області.

"Вони не знають, як його досягти, тому що з одного боку вони бояться націонал-радикалів, з іншого боку вони хочуть догодити Заходу, який сьогодні здійснює зовнішнє управління нашою країною, і ми потрапили у ці лещата зовнішнього управління, виконання західних хотілок і всього іншого", — зазначив Медведчук. 

За його словами, в результаті цього в Україні триває так зване перетягування канату. 

"Коли він (Володимир Зеленський — ред.) розповідає з приводу того, що "та ні, зроблено ж дуже багато, ми ж йдемо цим шляхом. Ось, дивіться, є обмін" — правда, є, "ось засідання "нормандського формату", не було три роки очного" — правда, є, було в грудні, "ось ми встановили нарешті "режим тиші", який, як сьогодні пан Зеленський заявив, вже триває 86 днів", — сказав політик. 

Новини за темою: Комунікація Віктора Медведчука щодо Донбасу реальна, дієва і дає плоди, – політолог

Також Віктор Медведчук навів розмову президента Володимира Зеленського з кореспондентом BBC щодо ситуації на Донбасі. 

"Кореспондент BBC поставив (питання — ред.): "Так, ось ви говорите про те, що є обмін — є, ви говорите про те, що встановили "режим тиші" за домовленістю від 23 липня 20-го року — так, але це ж не мир". Він йому каже: "ОБСЄ, спеціалізована моніторингова місія, єдиний орган, який офіційно може давати висновки і оцінку того, що відбувається, в тому числі наявність або відсутність порушення цього режиму, відзначили на той період 1400 порушень цього режиму припинення вогню", — зазначив Медведчук. 

Опозиційний політик також додав, що не дивлячись на позитивні зміни (обміни утримуваними, встановлений "режим тиші"), це ні на крок не просунуло Україну до миру. 

"Це все добре, що були обміни, це добре, що встановили "режим тиші" і намагаються за нього триматися і його реалізовувати — це дійсно добре, я зараз без іронії, я абсолютно серйозно оцінюю в цій частині дії влади. Але питання в іншому. І він його запитує: "Але це ні на крок не просунуло до миру". Так. Це ні на крок не просунуло до миру. Миру як не було, так і немає", — додав нардеп. 

Новини за темою: Медведчук у Москві: "Потрібно виводити з глухого кута питання мирного врегулювання ситуації на Донбасі"

За словами Медведчука, для встановлення миру потрібні Мінські угоди та реалізація політичного порядку денного.

"Це прийняття парламентом законів — закон Про особливий статус, який продовжують, ось, знову зараз почнеться кампанія, як би там дату поміняти, чергові там чотири цифри. Було 2020, зараз поміняють на 2021, щоб він там висів десь, а змінами і реальним змістом його не наповнюють. Так, зараз знову йтимуть розмови з приводу того, от навіть сьогодні він заявив, що амністія — це не так страшно. Так, не страшно особливо це було тим, хто голосував за неї 21 лютого 2014 року, коли проголосували та звільнили від кримінальної відповідальності тих, хто захоплював будівлі в Києві, застосовував зброю, грабував збройні Склади і збройних сил, і МВС, і СБУ, для тих, хто застосовував насильство — їх усіх звільнили від відповідальності. А чому ж тут треба розповідати та, вибачте за вислів, втюхувати, що амністія — це не так страшно", — пояснив політик. 

Віктор Медведчук зазначив, що амністію треба приймати, тому що це один з чотирьох документів, разом зі змінами до Конституції ще й спеціальним законом Про вибори на неконтрольованих територіях, які можуть принести мир.

Новини за темою: Медведчук: Україна не може дозволити ставитися до себе як до колоніальної держави

За його словами, для того, щоб принести мир в Україну, у Володимира Зеленського було все на початку його шляху.

"І коли він виступав з інавгураційною промовою з трибуни ВР, він сказав: "Заради миру я готовий на все. Я зроблю все". Потім, правда, додав там як би комплімент тим праворадикалам, які в більшості своїй представляли той парламент восьмого скликання, що на українських умовах", — підсумував політик. 

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук зазначав, що в "Опозиційної платформи — За життя" є конкретна програма, у якій запропоновані реальні кроки для поліпшення життя в Україні.