live

Медведчук: Зеленський і його команда не виконали жодного пункту з Паризького комюніке

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук

112

Президент Володимир Зеленський і його команда не виконали жодного пункту з Паризького комюніке. 

Про це під час інтерв'ю телеканалам "112 Україна", NewsOne, ZIK і "Інтер" заявив голова Політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

Зокрема, політик зазначив, що його політична сила продовжуватиме боротьбу за мирне врегулювання конфлікту на Донбасі, якщо влада буде підтримувати ті обставини, які викладені в їхньому мирному плані, так як сама вона не має мирного плану.

"Я категорично стверджую сьогодні, у влади немає плану з питання мирного врегулювання на Донбасі. Більше того, влада робить все для того, щоб створити альтернативу Мінськими угодами, які визнані у всьому світі безальтернативними", - сказав він.

При цьому Віктор Медведчук уточнив, що такі центри, як Вашингтон, Брюссель, Париж, Берлін, на які сьогодні орієнтується українська влада, вважають Мінські угоди безальтернативними.

"А наша влада, яка нібито пасивно з цим погоджується, займає позицію, припустимо, новопризначений віцепрем'єр пан Рєзніков заявив про те, що ми ніколи не закріпимо особливий статус Донбасу в Конституції. Хоча в Мінських угодах написано про те, що особливий статус має бути затверджений не тільки постійно діючим законом, але і відповідною нормою Конституції", - продовжив він.

Новини за темою: Медведчук: Чим нижчий рейтинг Зеленського, тим менше шансів реалізувати Мінські угоди

Політик обурився: "А як же бути з комюніке 9-го грудня у Парижі, 19-го року, де пан Зеленський поставив свій підпис разом з підписами і пані Меркель, і пана Макрона, і пана Путіна. Вони ж погодилися про повну імплементацію Мінських угод у законодавство України з повним, підкреслюю, статусом, особливим статусом неконтрольованих територій у відповідності з Мінськими угодами, де, як я вже говорив, є безпосередньо зміни у Конституцію. Як же сьогодні влада про це говорить? Про це говорять представники фракції "Слуга Народу", про це говорить пан Зеленський. Почекайте, чому ж він про це прямо не заявив дев'ятого грудня? Тому що він хоче, щоб була ще одна зустріч Нормандського формату? Виникає питання: а навіщо? Навіщо, якщо фактично через кілька днів буде 4 місяці з моменту проведення паризької зустрічі Нормандського формату, очної за останні три роки, і нібито настає дата нової зустрічі, але ж жодного пункту з комюніке від дев'ятого грудня Зеленський і його команда не виконали. Ні одного, я це категорично стверджую, крім як внесла зміни в закон про особливості місцевого самоврядування в Донецькій, Луганській області, замінивши 2019 рік 31 грудня, коли дія цього закону припинялася, на 2020-й, але не імплементували у цей закон формулу Штайнмаєра, що було вирішено і підтверджено всіма країнами Нормандської четвірки, і інше, що було передбачено у цьому комюніке. Тому ось вам послідовність, ось вам згубність результатів дій влади, які ми, на жаль, маємо сьогодні".

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук висловив думку, що допомога парламентарів з Німеччини, Франції та Росії допомогла б переконати Україну виконати Мінські угоди.