Медведчук: Захист історичної пам'яті в усьому світі стає ключовим завданням

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Захист історичної пам'яті в усьому світі стає ключовою завданням. Про це йдеться в заяві голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, розміщеній на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп під час виступу на горі Рашмор (добре відомої за межами США завдяки барельєфам чотирьох американських президентів) заявив: "Наша нація стала свідком нещадної кампанії зі знищення нашої історії, позбавлення слави наших героїв, стирання наших цінностей і зомбування наших дітей".

Вислову Трампа, чіткому і вичерпному, можна тільки поаплодувати. Український народ протягом останніх років став жертвою такого зомбування і стирання цінностей. І крок за кроком пройшов шлях від майстерних провокацій, що підігріваються заокеанськими ляльководами, до повного нігілізму, громадянського невдоволення і протистояння, аж до розколу країни, який перетворив, на жаль, на її розпад.

Нинішнє керівництво України, так само як і попереднє, не готове зберігати нашу історію, шанувати героїзм і подвиги батьків і дідів, віддавати шану їхнім заслугам, їхній самовідданій праці, завдяки чому після перемоги в Великій Вітчизняній війні буквально з руїн була створена багата і сильна країна (варто зазначити, що залишки її спадщини досі є основою, фундаментом української економіки).

Замість цього влада відкрито підтримує, захищає і покриває націонал-радикалів, які цілеспрямовано займаються стиранням укорінених, загальновизнаних цінностей: знищують пам'ятники, переслідують інакомислячих за символи реального, а не уявного героїзму, за символи відваги нашого народу, які часто мають багатовікову історію; зомбує молоде покоління висмоктаними з пальця подвигами.

Знищення, заборона і переписування нашої історії проходить під прапором "цивілізаційного вибору". І такий штучно нав'язаний помилковий вибір дійсно існує. Заснований на знесенні пам'ятників і знищенні історичної пам'яті, він не має нічого спільного ні з цивілізацією, ні з культурою, ні з історією. А його адепти не здатні, та й не бажають діяти у відповідності з чинним законодавством. Вони хочуть одного ‒ вільно і безкарно чинити насильство і творити зло. Той щедро проплачений "цивілізаційний вибір", про який говорять прозахідні "активісти", часто закінчується відмовою від цивілізованості взагалі.

У своєму прагненні захистити історію американського народу, його цінності Президент Трамп не самотній. Збереження і захист історичної пам'яті сьогодні стає однією з основних задач, яку усвідомили і почали реалізовувати відповідальні лідери держав. Початок цьому було покладено Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, який 19 червня 2020 року опублікував програмну статтю про 75-річчя Великої Перемоги, що отримала широкий міжнародний резонанс і, безумовно, стала орієнтиром для людей, здатних мислити.

Збереження і захист історичної пам'яті повинні стати пріоритетом для України. Причому не тільки для українського суспільства, яке, незважаючи ні на що, пам'ятає свою історію, але і для української влади в першу чергу.

Партія "Опозиційна платформа – За життя" 9 травня 2020 року оголосила про створення Громадського руху "Український фронт захисту історичної пам'яті".

Впевнений, що об'єктивна оцінка нашої історії і захист її від спекуляцій і фактичного знищення ‒ необхідний чинник збереження громадянського миру, єдності і торжества законності в Україні.