Медведчук: Європейську вакцину від коронавірусу в Україну зможуть поставити не раніше другої половини 2021 року, а виробництво російської вже налагоджено

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Україна зможе отримати європейську вакцину від коронавірусу в другій половині 2021 року, а виробництво російської вже налагоджено. Про це заявив в інтерв'ю чотирьом українським телевізійним каналам Голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

"Ви що, хочете сказати, що сьогодні Росія допустила цей медичний засіб для того, щоб вмирали люди? Для того, щоб це було бутафорією? Саме тому сьогодні вакцинувалися багато керівників уряду, міністри, керівники регіонів, керівництво Міністерства оборони, про що сказав Путін в бесіді зі мною? Це що, провокація з боку РФ? Чому сьогодні так примітивно і так безмозко оцінюють її в Україні, цю вакцину?" - сказав він. 

"Щобільше, ЄС же вже заявив, що можлива вакцина, яка буде поширюватися і яку можуть поставити в Україну, - це друга половина 21-го року. А що в Росії? Заява офіційного уряду. У листопаді буде вироблено 800 тис. вакцин, у грудні - 1,5 млн, у січні - 3,5 млн, і з березня місяця виробництво вакцини щомісячне становитиме 15 млн доз. 15 млн доз. Невже зараз не треба вести переговори про закупівлю цієї вакцини? Я думаю, що міністру охорони здоров'я, як і іншим розумникам від цієї системи, як і розумникам у владі, треба було зайняти іншу позицію. Так, будь-який засіб, в такому випадку вакцина від коронавірусу, у зв'язку зі змінами до закону, які ми вносили в березні в питаннях боротьби з коронавірусом, ми визначили, що засоби, які зареєстровані на територіях США, ЄС, Китаю та деяких інших країн, - вони можуть без реєстрації застосовуватися на території України. Росія не потрапляє під ці країни. Це була стратегічна помилка і ВР, і влади в цілому України", - вказав народний депутат.

Він порадив українському уряду: "Заявіть про те, що так, ця вакцина треба щоб пройшла етап реєстрації в Україні, для того, щоб її застосовувати. Підіть цим шляхом. Почніть переговори, про що сказав президент Росії, "так, офіційній владі необхідно звернутися, і ми почнемо переговори щодо поставок". Але перед цим передувала розмова, в тому числі й президента з представниками уряду, чи можливі поставки в Україну. Йому сказали: "Так, поставки в Україну вакцини для боротьби з метою захисту здоров'я українських громадян можливі". Чому ж ми цього не робимо? Чому ми не йдемо цим шляхом, а чекаємо якоїсь вакцини, яка, може бути, з'явиться. І в цей час ми чуємо повідомлення кількох американських компаній, які відмовилися на стадії випробувань вакцини, бо, мабуть, результат був негативним".

"Ну і потім, це вже загальновідомий факт, я публічно про це сказав, що я і моя сім'я вакцинувалися. І ця вакцина дала свій результат. Який? Я приїхав в Україну і здав аналіз крові, в Україну, я підкреслюю, в Україні, не в Росії. І мені дали довідку, яка свідчить про наступний факт, де вказано, тобто кількість, титри антитіл у мене в крові, а праворуч є такий довідковий матеріал, в цьому ж документі, який видають українські заклади охорони здоров'я, про те, що до 10 одиниць антитіл - результат негативний, тобто немає захисної реакції на коронавірус в організмі та крові, з 10 до 12 - результат сумнівний, понад 12 - результат позитивний, протидія коронавірусу. Мій результат - 58,77. Тобто це свідчення того, наскільки діє вакцина. Наскільки вона сьогодні є ефективною. І тому, звичайно ж, крім обурення, крім нерозуміння і якогось дикого смутку, заяви пана Зеленського і його команди не викликають нічого", - підкреслив Медведчук.

За його словами, "замість того, щоб думати, як рятувати людей, як вести переговори про вакцину, починають розповідати, що це російська, починають розповідати про те, що Росія - агресор, я повертаюся до першої нашої теми. Але при цьому сьогодні Росія для України - це другий партнер з торговельно-економічних відносин, тому що Китай за підсумками вже 2020 року вийшов на перше. Значить, торгувати з Росією можна, продавати окремі види продукції можна, закуповувати продукцію з імпорту можна, а вакцини - не можна. Чому? Це політична позиція? Вибачте, але на кону життя людей, здоров'я людей, масові захворювання. Виведіть ситуацію, коли в останні дні вже наближається в день кількість хворих до шести тисяч, коли вмирає вже 100 осіб в день. Хіба це не дзвін дзвонів, який вимагає від влади реальних конкретних дій? Мало того, коли ці дії готові до того, щоб їх можна було реалізувати і цю вакцину поставити сьогодні в Україну для того, щоб захистити українських громадян", - резюмував парламентарій.

Як повідомлялося, 6 жовтня Голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук привітав російських вчених з успіхом у створенні першої у світі вакцини проти COVID-19 і обговорив можливість її постачання в Україну з президентом РФ Володимиром Путіним. Глава Росії цю ініціативу підтримав.