live

Медведчук: Ємець вимагав вводити надзвичайний стан, в той час як Шмигаль був різко проти

Голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Коли Ілля Ємець заявив публічно про те, що треба вводити надзвичайний стан, прем'єр-міністр Шмигаль заявив, що він категорично проти. 

На цьому під час інтерв'ю телеканалам "112 Україна", NewsOne, ZIK та "Інтер" акцентував увагу голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.  

Народний депутат нагадав, що "Опозиційна платформа – За життя" ще в середині березня заявляла про те, що підтримує введення в Україні НС, оскільки це ефективний міжнародний досвід боротьби з епідеміями.

В той час політик підкреслив, що боротися з епідемією, коли фактично влада в країні відсутня, відсутній її авторитет, відсутня монополія на застосування фізичної сили, дуже складно.

"Коли дискутувалася тема про НС, то багато з тих, хто виступає на цю тему, не володіють цим питанням. НС передбачено спеціальним законом, вводиться указом президента, підтвердженим ВР протягом 48 годин. Підстави  для нього є різні. Є епідемія, те, що має місце сьогодні, а є  спроба неконституційного захоплення влади. Є спроба збройного захоплення влади. У всіх цих випадках може бути введено НС. Ми зараз говоримо про НС, пов'язаний з епідемією і боротьбою з цією епідемією коронавірусу. А це різні речі. Це відсутність комендантської години,  відсутність впливу на ЗМІ, відсутність закриття тих чи інших організацій або підприємств", – зазначив Медведчук.

Політик додав, що це режим жорсткості влади, але саме він допоможе прийняти ті заходи, які необхідні для боротьби з епідемією.  

"Китай зміг впоратися з цим, тому що авторитарність режиму,  і заходи, які приймалися – вони були неухильно виконані. А в Італії цього не було, бо щоправда, там при владі популісти. Тому що влада не нав'язувала позицію жорсткості, а вона повинна була це робити, в інтересах людей і охорони їхнього здоров'я. Тому немає й ефекту в США. Ми не можемо говорити, що в цьому винна демократія. Ми говоримо, що в умовах розвиненої демократії потрібні інші заходи. Вони повинні бути кардинальними і  на ці заходи повинна бути здатна влада. Вона повинна рішуче вдарити по столу, прийняти рішення, і потім пояснюватися перед людьми, навіщо вони це робили. Але в тому випадку, якщо вони впевнені у своїх рішеннях. Якщо вони знають вихід із ситуації, якщо вони бачать не просто промінь у темному царстві, а вони знають, що цей шлях приведе до перемоги. А перемога в боротьбі з епідемією – це збереження життя наших людей", – сказав Медведчук.

Він додав, що зберегти життя людей хотів і Ілля Ємець, наполягаючи на тому, що в Україні потрібно вводити надзвичайний стан.

"Адже чому стався один зі скандалів, коли Ємець заявив публічно про те, що треба вводити НС, а прем'єр-міністр Шмигаль заявив, що він  категорично проти. "Відкличеш свою заяву, не роби цього" – це не єдність влади, це її відсутність. Я схильний довіряти досвіду Ємця, а не досвіду Шмигаля, у якого він зовсім відсутній. Я вже не кажу про його професійні здібності, як і в цілому  команди уряду", – резюмував Медведчук.

Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада України звільнила міністра охорони здоров'я Іллю Ємця і міністра фінансів Ігоря Уманського.

Зокрема, рішення про звільнення Іллі Ємця підтримав 271 депутат. Рішення про звільнення Ігоря Уманського - 249 депутатів.