Медведчук: Якщо міністри хочуть отримувати більшу зарплату, то треба підвищувати мінімальну зарплату

Віктор Медведчук. Фото112.ua

Якщо українські міністри хочуть отримувати більшу зарплату, то треба підвищувати мінімальну зарплату. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук під час інтерв'ю телеканалам "112 Україна", NewsOne, ZIK та "Інтер".

"І абсолютно правильно, коли люди дивляться на це все, вони обурюються тим, хто прийшов і чому вони заробляють. Саме тому ми внесли цей законопроєкт, я один із авторів цього законопроєкту. Ми кажемо: є мінімальна заробітна плата. Це взагалі, якщо говорити чесно, це не економічна одиниця і не соціальна, це адміністративна норма. Чому? Тому що, от, навіть порівняти, припустимо, мінімальну заробітну плату сьогодні і п'ять років тому, до подій 2014 року. Тоді вона була 152 долара, а сьогодні вже 190, зросла на 40 доларів. І при цьому мінімальна пенсія в 2 рази менше порівняно з 2013-м роком сьогодні, прожитковий мінімум – в два рази менше, ну, все інше я не буду перераховувати, 303% зростання заборгованості по зарплатах, 63,7 млрд – заборгованість із комунальних послуг, зростання загальне комунальних послуг – на 700%, газ на 900, тепло 1225, вода на 582 тощо. Змінилося нічого, а мінімальна зарплата змінилася. Чому? Та це ж дуже просто. Постанову прийняв – і є мінімальна заробітна плата. 4750, добре? Чудово. Але ж не всі можуть платити", – зазначив політик.

Він підкреслив, що це хороший стимул для всіх, але він адміністративний.

"Тому все просто. Ти не хочеш отримувати 47 тис. грн всього, тому що це не заробітна плата, ми говоримо 10 мінімумів – і то, це ж не для всіх, 10 мінімумів – це для президента, це для прем'єра, а всі інші – там, нижче, міністри – 8, 9, депутати і всі інші. "Підвищуємо мінімальну заробітну плату". А можна її зробити зараз 15 тисяч? Теоретично – так, практично – ні. Грошей немає. А от якщо ти знайдеш гроші і якщо ти підвищиш мінімальну зарплату з 4700 до 10 тисяч, тоді ти будеш отримувати – хтось – 100 тисяч, от тоді ці 100 тисяч будуть обґрунтовані. А в іншому випадку це проти інтересів людей", – додав Медведчук.Loading...