Медведчук: Якщо міністрів не влаштовує зарплата, нехай йдуть і заробляють, держслужба - це не заробіток

Голова політради партії Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Політик запропонував повертатися у бізнес міністрам, які хочуть підвищення зарплати

Голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя", народний депутат України Віктор Медведчук заявив, що державна служба не є заробітком, а міністрам, які на перше місце ставлять заробітну плату, він порадив піти з політики. Про це він сказав під час інтерв'ю телеканалам "112 Україна", NewsOne, ZIK та "Інтер".

"Так тебе не влаштовує ця зарплата або ось ту мадам, яка представляє інше міністерство? Твої професійні дані говорять про те, що ти можеш заробити більше? То йди, заробляй. Але державна служба - це не заробіток. Це амбіції, це інтереси, це інтереси людей, це демонстрація своїх можливостей, "я можу, я зроблю", - пояснює нардеп.

За його словами, міністрам, які шукають "гроші", варто йти у бізнес і отримувати кошти там.

"Чому ти тут, у владі це робиш? Ось же що страшно, ось що обурює", - стверджує Медведчук.

Політик говорить, що нинішний уряд отримує зарплатню в два рази і навіть три рази більшу за уряд Гройсмана і додає, що поняття "реформатори", "революціонери", "нові обличчя" вже не є модними у суспільстві, оскільки за останніми соціологічними дослідженнями 58% людей хотіли бачити нові обличчя, а сьогодні тільки 20% і 40% - категорично проти нових облич.

"Тобто, вже ця картинка змінилася, і переваги людей теж змінилися", - говорить Медведчук.

Депутат обурений тим, що міністри нараховують незрозумілі заробітні плати та розповідають казки з приводу інтенсивності праці, "тому що вони, бачте, бідні, так працюють багато, що їм треба так багато платити, або, там, не можна завести навіть дитини" і стверджує, що деякі з них лукавлять, адже "36 тисяч - це тільки оклад, без всяких виплат і преміальних".

"І коли Гончарук мимохідь в парламенті в п'ятницю заявляє: "Так, ми домовилися, що основна заробітна плата і всі нарахування не можуть бути ще більше однієї заробітної плати" - так вони ж прийняли в січні, 16 або 18 січня, по-перше, з приводу ставки, там десь 33 тисячі, потім вони дозволили 100% за інтенсивність, множте, так? Потім премії, потім різні доплати, починаючи від секретності, звання, наукового ступеня і всього іншого, - і потім виходить те, що ми бачимо на екранах, в тому числі і телебаченні, і ЗМІ. Ось це ми всі бачимо. Тобто, це свавілля", - прокоментував політик.

Водночас Медведчук згадав час, коли при владі був Ющенко і підкреслив, що він, як глава адміністрації, отримував 2300 рублів, а президент на той час отримував 2500 рублів.

"А коли прийшла нова влада в січні, вони знаєте, що зробили? Вони в десять разів збільшили заробітні плати. А що змінилося? Ось між груднем 4-го і січнем 5-го, розкажіть, що змінилося? Що вони стали, що президент став отримувати там 30 з чимось тисяч. Що, змінився режим, зросли ціни? Чому? Чому Кучма міг отримувати 2500, а Ющенко повинен був отримувати 30 або 35 тисяч? Ось так само і зараз", - обурюється він.

Також Медведчук згадав ефір програми з міністром економіки Миловановим і заявив, що це "унікальна людина".

"Ось людина (Милованов - ред.) на шоу там говорить: "Ну, а як же, ось я повинен, мені зобов'язані..", - говорить політик.

При цьому Медведчук зауважив, що не розуміє, чому міністри, які нічого не зробили, стали знаменитими своїми зарплатами і їхнім розміром.

"І коли вони розповідають казки, а ми говоримо: "Ось, середня заробітна плата, вона за даними органів статистики становить 10 469 грн, останні дані, так? А ви отримуєте 100, 120 тисяч, що ви зробили для цього? Чому такі зарплати?", - питає нардеп.

Як повідомлялося раніше, в уряді оприлюднили інформацію про доходи за січень 2020 року членів Кабінету міністрів - прем'єр-міністра, віцепрем'єр-міністрів, міністрів та їхніх заступників.

Також Гончарук запевняв, що зарплати міністрів прив'яжуть до середньої по Україні.

До цього Медведчук заявляв, що Зеленський і члени його команди завдають величезної шкоди внутрішній і зовнішній політиці України.Loading...